Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Spłonęło 50 hektarów lasu. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków

Dodano:

fot. Straż Pożarna
fot. Straż Pożarna
PODKARPACIE. Przez całą noc strażacy gasili pożar lasu koło Stalowej Woli. Akcję z powietrza nadzorowały drony.

Ponad 100 strażaków brało udział w akcji gaszenia pożaru 50 hektarów lasu, do którego doszło 16 kwietnia przed godz. 17:00 we wsi Obojna w powiecie stalowowolskim. Gaszenie trwało całą noc. A akcję zaangażowano 30 jednostek PSP i OSP z powiatów stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, niżańskiego i mieleckiego. Gaszenie pożaru utrudniał silny wiatr i bardzo sucha ściółka. Strażacy użyli dronów, do monitorowania frontu pożaru.


fot. Straż Pożarna
 

Na szczęście ogień udało się opanować, ale pogorzelisko cały czas dozorowane jest przez strażaków.

„Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane, ale z reguły tego typu pożary wybuchają z powodu nieumyślnego zaproszenia ognia, bądź celowego podpalenia.” – poinformowało KW PSP w Rzeszowie.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Jarosławiu powstanie ponad 600 metrowy most

JAROSŁAW. 6 marca 2020 r. została podpisana umowa na stworzenie projektu mostu przez rzeke San w Jarosławiu wraz z nowym połączeniami drogowymi.

Podkarpacie

Zamknięto przychodnię w Przeworsku w związku z podejrzeniem koronawirusa

PRZEWORSK. W Przeworsku zamknięto przychodnię i poddano dezynfekcji w związku z podejrzeniem koronawirusa u jednego z pacjentów.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu [6.03.2020]

Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 188 osób, natomiast 9 jest hospitalizowanych.

Podkarpacie

Podkarpacie: 159 osób pod nadzorem epidemiologicznym w związku z koronowirusem

PODKARPACIE. Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 6 osób – są one w trakcie badań.

Podkarpacie

132 osoby na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym, 2 hospitalizowane


​Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem  SARS-CoV-2.  

Podkarpacie

Bieszczady zostaną objęte programem "Dostępność Plus"

O większej dostępności Bieszczad dla osób ze szczególnymi potrzebami rozmawiano podczas konferencji poświęconej programowi „Dostępność Plus”.

Podkarpacie

S-19 Podgórze - Kamień z pozwoleniem na budowę

Wojewoda Podkarpacki podpisała przedostatnią (piątą z sześciu) decyzję o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-19 Podgórze - Kamień.   

Podkarpacie

109 osób na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym

 Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Reklama