Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Spowodował kolizję, wyszedł kupić alkohol, a policji tłumaczył że pił po zdarzeniu

Dodano: 17.05.2019 r.

fot. KPP Nisko
fot. KPP Nisko
NISKO. Wczoraj policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej w Nisku na Placu Wolności. Kierowca renaulta uszkodził słupki drogowe. Był pijany i tłumaczył się, że pił alkohol dopiero po kolizji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i pobrali krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci na miejscu kolizji zastali kierowcę i zgłaszającą. Kobieta oświadczyła, że widziała, jak kierujący pojazdem renault laguna po zniszczeniu słupków wyszedł z samochodu i po około 5 minutach wrócił do niego. 

Po chwili na miejsce podjechał inny kierowca, a sprawca kolizji namawiał go, aby usiadł za kierownicą laguny. Po sprzeciwie zgłaszającej, mężczyzna odjechał.

Policjanci ustalili sprawcę kolizji. Mężczyzna miał przy sobie butelkę wódki. Twierdził, że zaraz po uderzeniu w słupki, zdenerwował się i pobiegł do sklepu po alkohol. Miał wypić go dopiero po zdarzeniu.
Reklama
Kierowca został przebadany na stan trzeźwości, urządzenie wskazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze nie uwierzyli kierowcy w jego tłumaczenia i przewieźli go na pobranie krwi.

Funkcjonariusze wyjaśniają, czy mężczyzna w trakcie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Pobrana od niego krew zostanie wysłana do badań retrospektywnych, które wskażą kiedy kierowca wypił alkohol i czy jego tłumaczenie nie jest jedynie sposobem na uniknięcie kary. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ulewy na Podkarpaciu. Ponad 600 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Zalane piwnice i drogi, połamane drzewa – to skutki intensywnych opadów deszczu w naszym regionie.

Podkarpacie

Ruszył nabór do Straży Granicznej na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Po pozytywnym ukończeniu procesu rekrutacji i szkoleń, młodzi strażnicy graniczni będą pełnić służbę w Korczowej, Medyce i w Budomierzu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DK28 w Moderówce. 1 ofiara śmiertelna, 5 osób rannych

PODKARPACIE. Utrudnienia na drodze krajowej nr 28 w Moderówce. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku zginął 20-latek, a 5 osób trafiło do szpitali.  

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków, 3 ofiary śmiertelne [19.06.2020]

PODKARPACIE. Dziś potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Łączna liczba zakażonych to 529 osób. Kolejne 3 osoby zmarły.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze z gradem i gwałtowny wzrost stanów wód na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje ostrzeżenie 2 stopnia o możliwych burzach z gradem oraz wzroście stanów wód.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 500 przypadków na Podkarpaciu. Dziś 19 nowych [17.06.2020]

PODKARPACIE. Dziś potwierdzono 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Podkarpackie uzdrowiska wznawiają działalność

PODKARPACIE. Warunkiem przyjęcia na leczenie jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Reklama