Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Do 10 listopada potrwa nabór na stypendia dla uczniów podkarpackich szkół. Przyznanych zostanie łącznie 800 stypendiów po 5000 zł rocznie dla uczniów szkół średnich i zawodowych. 
 
Stypendia zostaną rozdysponowane przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, który po raz kolejny realizuje projekty stypendialne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Środki w wysokości 5000 zł rocznie zostaną przyznane uczniom szkół średnich i zawodowych w roku szkolnym 2021/2022.

O uzyskanie stypendium mogą starać się uczniowie liceów ogólnokształcących, techników, a także szkół branżowych I i II stopnia, osiągający dobre wyniki w nauce i znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Termin naboru wniosków o przyznanie środków upływa 10 listopada.

Szczegółowe informacje na temat projektu wraz z kryteriami przyznawania wsparcia oraz formularze wniosków można znaleźć na stronie www.podkarpackie.edu.pl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zalane tereny powiatu mieleckiego

Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Wadowice Górne w powiecie mieleckim, w której występuje najgorsza sytuacja powodziowa na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Alarm przeciwpowodziowy w kilku gminach na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna

Na Podkarpaciu obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia dla całego województwa, ostrzeżenie meteorologicznne 3 stopnia dla 6 powiatów i 2 stopnia dla 19 powiatów.

Podkarpacie

Utrudnienia na drogach województwa w związku z ulewami

Policjanci i służby drogowe kierują ruchem w miejsach, w których występują utrudnienia lub drogi są zablokowane.

Podkarpacie

Szpital w Nowej Dębie ma nowy oddział

W szpitalu powiatowym w Nowej Dębie otwarto oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który dobudowany został do budynku nr 1 szpitala. Oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli władz województwa i starostwa odbyło...

Podkarpacie

Na Podkarpaciu maleje liczba dzieci i młodzieży

PODKARPACIE. W 2018 roku dzieci i młodzieży w wieku 7-20 lat było na Podkarpaciu 313,7 tys.

Podkarpacie

25-latek napadł z nożem na ratowników medycznych

SĘDZISZÓW MŁP. Do opisywanej sytuacji doszło 15 grudnia 2018 roku w Sędziszowie Małopolskim.

Podkarpacie

PKP PLK zapowiada lepsze i wygodniejsze podróże z Rzeszowa w stronę Bieszczad

PODKARPACIE. Podpisana umowa dotyczy linii na trasie Jasło – Nowy Zagórz.

Podkarpacie

Spowodował kolizję, wyszedł kupić alkohol, a policji tłumaczył że pił po zdarzeniu

NISKO. Policjanci zatrzymali  prawo jazdy i pobrali krew do badań na zawartość alkoholu.

Reklama