Rzeszów - Sobota, 07.06.2025
Reklama

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy na Podkarpaciu

Dodano:

PODKARPACIE. Wystartowała rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W woj. podkarpackim poszukiwanych jest łącznie ponad 600 osób, które chcą pomóc potrzebującym.

Aby kolejne edycje Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mogły się odbyć, potrzeba wolontariuszy. To dzięki nim pomoc dociera do rodzin z Paczki, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej oraz do dzieci z Akademii, którym brakuje pewności siebie.

– Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mają realny wpływ na życie konkretnych osób w potrzebie, uruchamiając tym samym zmianę w swojej lokalnej społeczności. Nasz wolontariat to propozycja dla osób, które wierzą, że każdemu człowiekowi, bez względu na okoliczności, należy się szacunek i zaufanie. Dla osób, które nie potrafią przejść obojętnie obok trudnych historii rodzin czy dzieci i chcą pomagać mądrze – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA organizującego Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości. 

Można zostać wolontariuszem w jednej z dwóch ról

– By w każdym rejonie Paczki i kolegium Akademii mogli działać wolontariusze współpracujący bezpośrednio z rodzinami czy dziećmi, potrzebujemy najpierw zrekrutować i przeszkolić liderów. Lider zespołu wolontariuszy to osoba, która odpowiada za działanie Paczki/Akademii w danej miejscowości, dzielnicy – mówi Joanna Sadzik. 
Reklama
W nadchodzącej edycji Szlachetna Paczka potrzebuje 24 liderów i 499 wolontariuszy z województwa podkarpackiego.

Liderzy Paczki tworzą zespoły wolontariuszy, którzy szukają rodzin w najbliższej okolicy, odwiedzają je, poznają ich potrzeby i współpracują z darczyńcami w przygotowaniu i przekazaniu paczek w Weekend Cudów oraz kontynuują pracę z rodziną na dalszej drodze do samodzielności.

By w województwie podkarpackim odbyła się kolejna edycja Akademii Przyszłości, potrzeba 13 liderów oraz 110 wolontariuszy programu.

Liderzy Akademii tworzą zespoły Wolontariuszy, którzy spotykają się z Dziećmi podczas cotygodniowych, indywidualnych zajęć pomagając przezwyciężyć trudności i odbudować poczucie własnej wartości.

Wszyscy chętni mogą zgłaszać się wypełniając krótki formularz poprzez stronę  www.superw.pl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Drodze ekspresowej S19 nadano imię Lecha Kaczyńskiego

PODKARPACIE. Wczoraj, przy okazji oddawania do ruchu kolejnego odcinka trasy Via Carpatia, drodze S19 nadano imię Lecha Kaczyńskiego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 700 nowych zakażeń, dużo zgonów [17.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 702 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejnych 981 osób wyzdrowiało. Zmarło 48 osób.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na budowę kolejnych 18 km drogi ekspresowej S19

PODKARPACIE. Jak podaje GDDKiA, właśnie wystartował przetarg na realizację kolejnego odcinka S19 w naszym województwie. Droga jest częścią międzynarodowego szlaku Via Carpatia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 800 zakażeń, 30 zgonów [16.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 823 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Ostatniej doby odnotowano 30 zgonów w wyniku zakażenia koronawirusem, z czego 25 osób miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Ponad 800 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 20 osób [15.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 804 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejnych 397 osób wyzdrowiało. Zmarło 20 osób.

Podkarpacie

Od 15 grudnia nowe obostrzenia. Limity osób w miejscach publicznych i zamknięte kluby

KRAJ/PODKARPACIE. Od 15 grudnia będą obowiązywać nowe limity osób w transporcie, restauracjach, kinach i teatrach. Kluby nocne i dyskoteki, za wyjątkiem nocy sylwestrowej, będą zamknięte. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 700 zakażeń, 15 zgonów [14.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 692 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejne 762 osoby wyzdrowiały. Zmarło 15 osób.

Podkarpacie

Kolejne inwestycje przeciwpowodziowe na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zakończyła się budowa ponad 7,5 km wału przeciwpowodziowego rzeki Trześnikówki. Dzięki inwestycji, mieszkańcy gminy Gorzyce i miasta Tarnobrzega zyskali skuteczniejszą ochronę przeciwpowodziową.

Reklama