Rzeszów - Środa, 22.07.2026
Reklama

Tragedia w Sanoku. Dwie ofiary śmiertelne, ranni funkcjonariusze

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. KPP w Sanoku
fot. KPP w Sanoku

SANOK. Tragiczne wydarzenia rozegrały się wczoraj w jednym z mieszkań w Sanoku. Mężczyzna zaatakował interweniujących funkcjonariuszy policji. Trzech z nich oraz strażak z KP PSP Sanok zostało rannych. Policjanci postrzelili agresora. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. W mieszkaniu ujawniono również ciało kobiety.

W czwartek, 21 listopada 2025 r. około godz. 10:00 policjanci z Sanoka otrzymali informację o agresywnym mężczyźnie, który zamknął się ze swoją matką w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Sadowej. Policjanci podejrzewali, że mógł odkręcić kurki z gazem, dlatego podjęli decyzję o wejściu do środka. - Z uwagi na to, że w mieszkaniu włączył się czujnik gazu, istniało podejrzenie, że mógł odkręcić kurki z gazem. Istniało niebezpieczeństwo zarówno dla niego jak i osoby z nim przebywającej, ale także mieszkańców, dlatego podjęto decyzję o wejściu do mieszkania - mówi nadkom. Piotr Wojtunik.

Po wejściu do środka funkcjonariusze, w jednym z pomieszczeń zauważyli ciało kobiety. Po chwili z innego pomieszczenia wybiegł mężczyzna, który w ręku trzymał ostre narzędzie przypominające maczetę i zaatakował strażaka i policjantów. - Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, jednak ich użycie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny i atakował policjantów, w związku z tym użyli broni służbowej – tłumaczy Piotr Wojtunik.

Mimo reanimacji życia mężczyzny nie udało się uratować.

Reklama

W zdarzeniu rannych zostało dwóch policjantów. Zostali zabrani do szpitali w Sanoku i Brzozowie. Ranny został także strażak, którego śmigłowiec LPR przetransportował do szpitala w Rzeszowie. Jak poinformowała w mediach społecznościowych Państwowa Straż Pożarna, stan zdrowia strażaka jest stabilny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja, pod nadzorem prokuratora, ustala teraz dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.



Źródło: KPP w Sanoku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Przeworsku powstanie instalacja odnawialnych źródeł energii

PRZEWORSK. Niemal 13 mln zł na montaż instalacji Odnawialnych Źródeł Energii przeznaczy gmina Przeworsk.

Podkarpacie

Pięć Podkarpackich gmin, które odczuły skutki burz i powodzi, dostanie pomoc finansową

PODKARPACIE. 1,1 mln zł - taka sumę z budżetu regionu zdecydowali się przekazać radni województwa.

Podkarpacie

30-latek podejrzany o zabójstwa 66-latka w rękach policji

DĘBICA. Podjęto decyzję o umieszczeniu 30-latka w szpitalu w Straszęcinie. 

Podkarpacie

Leżał pijany na chodniku. Po przyjedzie policji okazało się, że 33-latek jest poszukiwany

NISKO. Wczoraj przed godz. 22, mieszkaniec Niska zawiadomił policję o pijanej osobie leżącej na chodniku.

Podkarpacie

Dachowanie samochodu na dk 73. Kierowca najprawdopodobniej zasnął

PODKARPACIE. W Krajowicach, kierujący osobowym fordem zjechał z drogi krajowej do rowu i dachował.

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultantów wojewódzkich

Ewa Leniart wręczyła powołania na pięcioletnią kadencję konsultantom wojewódzkim w pięciu dziadzinach.

Podkarpacie

Dwa śmiertelne wypadki na Podkarpackich drogach. W obydwu przypadkach chodzi o pieszych

PODKARPACIE. Wczoraj w nocy policjanci pracowali na miejscu dwóch tragicznych wypadków z udziałem pieszych.

Podkarpacie

Policyjny pościg za 23-latkiem

PODKARPACIE. Policjanci prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

Reklama