Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Tragiczny bilans lipcowego weekendu nad wodą. Trzy osoby utonęły, jedną wciąż poszukują

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Tragicznie przedstawia się bilans lipcowego weekendu nad wodą. W niedzielę utonęły trzy osoby. 53-latek stracił życie kąpiąc w rzece San w Łukowie. 24-latek, utonął w zbiorniku wodnym w Nisku. Z Jeziora Solińskiego wyłowiono ciało 27 mężczyzny. Natomiast policjanci z Rzeszowa poszukują 35-letniego mieszkańca Niechobrza, który wczoraj prawdopodobnie utonął w stawie.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj po godz. 15, w miejscowości Łukowa w powiecie leżajskim. Dużurny leżajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Łukowa mężczyzna wszedł do rzeki San i zniknął pod wodą. Policjanci ustalili, że dwóch braci, mieszkańców powiatu leżajskiego, w godzinach południowych przyszło nad rzekę San w miejscowości Łukowa.

W pewnym momencie starszy z braci postanowił popływać, wszedł do wody. Chwilę później 53-latek zniknął pod jej powierzchnią. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną. Po około dwóch godzinach płetwonurkowie wydobyli z wody ciało 53-latka. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn jego śmierci. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań.

W Nisku doszło do kolejnego wypadku. Przed godz. 19 na zalewie Podwalina, młody mężczyzna zanurzył się w wodzie i zniknął pod jej powierzchnią. Płetwonurkowie wyciągnęli 24-latka na brzeg. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczane do badań.
Reklama
Także wczoraj wieczorem, płetwonurkowie Państwowej Straży Pożarnej z Leska wyłowili z Jeziora Solińskiego ciało mężczyzny. Policjanci ustalili, że to 27-latek, którego zaginięcie, rano zgłosiła jego narzeczona. W poszukiwaniach brali udział policjanci, którzy patrolowali teren Soliny, policyjni stermotorzyści, oraz strażacy z Leska, którzy tego dnia szkolili się na terenie zalewu.

Dziś rano policjanci z Rzeszowa wznowili poszukiwania mężczyzny, który wczoraj prawdopodobnie utonął w stawie w Niechobrzu. Jak wstępnie ustalono, dwóch mężczyzn spotkało się w domu jednego z nich. Postanowili popływać w pobliskim stawie. Jeden z nich poszedł na chwilę do domu, kiedy wrócił kolegi już nie było, a na brzegu leżała jego odzież. Mężczyzna o całym zdarzeniu powiadomił służby. Wczoraj nie udało się go odnaleźć.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Duży spadek liczby zakażeń i zgonów [30.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 201 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 7 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Wyjechał rowerem wprost przed jadącą osobówkę. Zginął na miejscu

PODKARPACIE. 55-letni rowerzysta zderzył się z samochodem osobowym. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [28.11.2020]

PODKARPACIE. 713 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 51 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

82-latek wbił się samochodem w blok

PODKARPACIE. 82-letni kierowca citroena uderzył w zaparkowane audi, po czym wjechał na schody prowadzące do klatki i uderzył w budynek. On i jego pasażerka trafili do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 800 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 33 osoby [27.11.2020]

PODKARPACIE. Zmarło 33 osoby, z czego 32 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Zderzenie busa z cysterną w Cmolasie

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 9 w Cmolasie doszło do zderzenia mercedesa vito i cysterny. Samochody wylądowały w rowie. W wypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.  

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Został nim lek. med. Mariusz Jednakiewicz.

Podkarpacie

Marszałek nagrodził najlepsze organizacje pozarządowe

PODKARPACIE. Ogłoszono laureatów Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”. Nagrody i wyróżnienia przyznano po raz piąty.  

Reklama