Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Tragiczny weekend nad wodą na Podkarpaciu. Utonęło dwóch mężczyzn

Dodano:

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja
PODKARPACIE. 43-latek i 22-latek to kolejne ofiary letniego wypoczynku nad wodą na Podkarpaciu. Policjanci pod nadzorem prokuratorów wyjaśniają okoliczności utonięć.

Do obu tych tragicznych zdarzeń doszło w minioną sobotę.

Pierwsze z nich miało miejsce około godz. 15:00 nad zalewem w miejscowości Blizne, w powiecie brzozowskim. 43-letni mężczyzna wypoczywał tam ze swoją znajomą. Jak informuje policja, po pewnym czasie mężczyzna wszedł do wody i po chwili zniknął pod powierzchnią. Do akcji ratunkowej wkroczyli strażacy, którzy wyciągnęli mężczyznę z wody. Niestety, pomimo reanimacji,  życia 43-latka nie udało się uratować.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 17:00 w Czarnej Sędziszowskiej, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Kilku znajomych wypoczywało nad staw żwirowym. Jeden z nich, 22-latek wszedł do wody i po chwili zaczął tonąć. Będący na brzegu znajomi próbowali go ratować, jednak im się to nie udało. Do akcji ratunkowej zaangażowano płetwonurków. Po pewnym czasie mężczyznę wyciągnięto na brzeg. Niestety, pomimo akcji reanimacyjnej, 22-latek zmarł.
Reklama
Policjanci i prokuratura pracują nad wyjaśnieniem okoliczności i przyczyn obu tych tragicznych zdarzeń.

Policja apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie rozwagi i ostrożności podczas wypoczynku nad wodą.

W tym roku, podczas letniego wypoczynku nad wodą w naszym regionie utonęło do tej pory 7 osób.

 
Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód, zginął na miejscu

PODKARPACIE. 81-mieszkaniec gminy Laszki, prowadząc rower poboczem, wszedł wprost pod nadjeżdżającego volkswagena. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Tymczasowe kontrole na granicy polsko-słowackiej

PODKARPACIE. O północy tymczasowo przywrócono kontrole graniczne na granicy polsko - słowackiej. Kontrole prowadzone są na kierunku wjazdowym do Polski. Granice można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Tryńczy. Dachował opel, kierowca nie żyje

PODKARPACIE. 70-letni kierowca opla, stracił panowanie nad samochodem, wjechał do rowu i dachował. Pomimo reanimacji, mężczyzna zmarł. 57-pasażerka pojazdu trafiła do szpitala.

Podkarpacie

"Historia zapisana w drzewach". Święto Parku w Łańcucie

LAŃCUT. Muzeum-Zamku w Łańcucie zaprasza na historyczny piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tegoroczne Święto Parku odbędzie się pod hasłem „Historia zapisana w drzewach”.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na łańcuckim odcinku A4. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. 71-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło dziś rano na łańcuckim odcinku autostrady A4, w kierunku Przeworska.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Zahutyniu. Zginęła 65-letnia kobieta

PODKARPACIE. W miejscowości Zahutyń w powiecie sanockim ciężarówka potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię. W wyniku obrażeń kobieta zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek pod Przeworskiem. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do wypadku doszło około godz. 13:00 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Gwizdaj w powiecie przeworskim. Motocyklista zderzył się z cysterną. Zginął na miejscu.

Podkarpacie

Estakada na S19 w Babicy pnie się w górę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa scalanie dźwigarów stalowych estakady, która powstaje na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

Reklama