Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Trójka nastolatków podejrzana o rozbój. Obezwładnili i okradli 15-latka

Dodano:

fot. KMP Krosno
fot. KMP Krosno
KROSNO. Krośnieńscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Nastolatkowie zaatakowali 15-latka i ukradli mu pieniądze, którymi się później podzielili. Za popełnione przestępstwo 18 i 17-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem, przy ul. Wyspiańskiego w Krośnie. 15-letni chłopiec został zaatakowany przez trzech nastolatków, którzy go obezwładnili i ukradli mu 100 złotych. Zrabowaną gotówkę rozdzieli między siebie i uciekli.

Jeszcze tego samego wieczora policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Okazali się nimi 18-latek i jego 14-letni kompan.

Starszy z mężczyzn trafił do policyjnego aresztu, natomiast  jego o cztery lata młodszy kolega został przewieziony do izby dziecka w Rzeszowie. Kilka godzin później policjanci zatrzymali trzeciego z napastników, to 17-letni mieszkaniec Krosna.

Młodzi mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut rozboju. O przyszłości 14-latka zadecyduje sąd rodzinny, natomiast wobec jego starszych kolegów zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Podejrzanym grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kolejne przypadki telazjozy u bieszczadzkich żubrów. Lekarz weterynarii: „Będziemy rekomendować eliminację osobników”

PODKARPACIE. W sierpniu stwierdzono kolejne przypadki telazjozy - groźnej choroby u żubrów powodowanej przez nicienie.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie farma fotowoltaiczna. W Krynicy podpisano list intencyjny

PODKARPACIE. Inwestycje zostaną zrealizowane na terenach należących do PKP S.A.

Podkarpacie

Forum Ekonomiczne w Krynicy. Przyszłość polskiej motoryzacji w Podkarpackiej Strefie Spotkań

PODKARPACIE, KRYNICA. Tematem nr 1 w Podkarpackiej Strefie Spotkań była wczoraj motoryzacja.

Podkarpacie

Władze województwa podkarpackiego na Forum Ekonomicznym w Krynicy

PODKARPACIE, POLSKA. „Europa jutra. Silna, czyli jaka?” pod takim hasłem rozpoczęło się XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy. 

Podkarpacie

Pobili dwóch nastolatków używając gazu pieprzowego i pałki teleskopowej

MIELEC. Policjanci zatrzymali sprawców pobicia, tuż po dokonanym przestępstwie.

Podkarpacie

Dwie gminy z Podkarpacia z dofinansowaniem na zwiększenie odnawialnych źródeł energii

PODKARPACIE. Oba samorządy realizują projekt „Czysta energia w Gminie Tryńcza i Gminie Raniżów”.

Podkarpacie

Paralotniarz spadł na przewody wysokiego napięcia. W trakcie lotu stracił przytomność

 Obrażenia, jakich doznał w wyniku poparzenia prądem, nie zagrażają jego życiu.

Reklama