Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Trójka nastolatków podejrzana o rozbój. Obezwładnili i okradli 15-latka

Dodano:

fot. KMP Krosno
fot. KMP Krosno
KROSNO. Krośnieńscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Nastolatkowie zaatakowali 15-latka i ukradli mu pieniądze, którymi się później podzielili. Za popełnione przestępstwo 18 i 17-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem, przy ul. Wyspiańskiego w Krośnie. 15-letni chłopiec został zaatakowany przez trzech nastolatków, którzy go obezwładnili i ukradli mu 100 złotych. Zrabowaną gotówkę rozdzieli między siebie i uciekli.

Jeszcze tego samego wieczora policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Okazali się nimi 18-latek i jego 14-letni kompan.

Starszy z mężczyzn trafił do policyjnego aresztu, natomiast  jego o cztery lata młodszy kolega został przewieziony do izby dziecka w Rzeszowie. Kilka godzin później policjanci zatrzymali trzeciego z napastników, to 17-letni mieszkaniec Krosna.

Młodzi mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut rozboju. O przyszłości 14-latka zadecyduje sąd rodzinny, natomiast wobec jego starszych kolegów zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Podejrzanym grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na trasie Przemyśl-Dynów. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17.00

PODKARPACIE. Do wypadku doszło dziś przed godz. 12, w miejscowości Reczpol.

Podkarpacie

Tragedia w Rudawce Rymanowskiej. Nie żyje 50-latek, któremu spadł na głowę kamień

PODKARPACIE. Pomimo reanimacji życia 50-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, nie udało się uratować.

Podkarpacie

Biegał półnagi wokół zabytkowej fontanny. Przy pijanym 23-latku znaleziono marihuanę

KOLBUSZOWA. Dziwne zachowane młodego mężczyzny wzbudziło czujność dzielnicowych.

Podkarpacie

Pod szczytem Tarnicy znaleziono niewybuch. Do czasu przyjazdu saperów zamknięto szlaki

RZESZÓW. Niewybuch został znaleziony przez jednego z turystów.

Podkarpacie

Akcja „Trzeźwy poranek”: 15 tys. kontroli, 66 zatrzymań, rekordzista miał trzy promile

PODKARPACIE. Niekwestionowanym rekordzistą okazał się 57-latek z powiatu tarnobrzeskiego. Kierujący rowerem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Podkarpacie

22- i 21-latek zatrzymani z haszyszem i marihuaną. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności

MIELEC. Jeden z nich trzymał marihuanę w schowku samochodu, drugi miał haszysz w domu.

Podkarpacie

Brawurowa jazda po alkoholu 24-latka. Policji tłumaczył, że to jego dziewczyna prowadziła

NISKO. Z piątku na sobotę, policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy renaulta laguny, który szaleje po ulicach Niska.

Reklama