Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Trudne warunki drogowe na Podkarpaciu. Policjanci apelują o ostrożność

Dodano:

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja
PODKARPACIE. Padający śnieg, śliska i mokra nawierzchnia od rana uprzykrzają życie kierowcom. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do trudnych warunków na drogach Rzeszowa i Podkarpacia.

Zima rozgościła się w naszym regionie. Śliska nawierzchnia, opady deszczu ze śniegiem i  śniegu powodują znaczne utrudnienia na drogach Rzeszowa i Podkarpacia. W takich warunkach spada widoczność, a droga hamowania znacznie się wydłuża, dlatego pamiętajmy, żeby dostosować prędkość do tego, co mamy za szybą.

Warto też sprawdzić stan techniczny swojego auta. Poza zmianą opon na zimowe, przed wyjazdem powinniśmy skontrolować funkcjonowanie wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego.

Policja przypomina także o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych na drogach poza obszarem zabudowanym. To bardzo ważne w kontekście ich widoczności, szczególnie po zmroku.

Jak podaje wojewódzka komenda, na drogach naszego regionu od rana nie doszło na szczęście do poważniejszych wypadków.

 
Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Brzózie Królewskiej. Nie żyją dwie osoby

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu w Brzózie Królewskiej. Dwie osoby zginęły na miejscu.  

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 300 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 12 osób [10.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 290 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 12 osób, z których 10 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowały najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

37-latek zabił psa, bo wszedł na jego posesję

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Zaleszany podejrzany o zabicie bezpańskiego psa, przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat więzienia.  

Podkarpacie

Znamy zwycięzców konkursu "Podkarpacka Nagroda Samorządowa"

PODKARPACIE. Ogłoszono wyniki jubileuszowej edycji plebiscytu Podkarpacka Nagroda Samorządowa. Ze względu na pandemię, statuetki odebrali tylko trzej główni zwycięzcy.

Podkarpacie

Koronawirus. 155 nowych zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów [8.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ponad 200 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [6.02.2021]

PODKARPACIE. 205 zakażeń, 202 wyzdrowienia, 8 zgonów na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [5.02.2021]

PODKARPACIE. 206 zakaż, tyle samo wyzdrowień, 8 zgonów na Podkarpaciu - Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.

Reklama