Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Trudne warunki drogowe na Podkarpaciu. Policjanci apelują o ostrożność

Dodano:

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja
PODKARPACIE. Padający śnieg, śliska i mokra nawierzchnia od rana uprzykrzają życie kierowcom. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do trudnych warunków na drogach Rzeszowa i Podkarpacia.

Zima rozgościła się w naszym regionie. Śliska nawierzchnia, opady deszczu ze śniegiem i  śniegu powodują znaczne utrudnienia na drogach Rzeszowa i Podkarpacia. W takich warunkach spada widoczność, a droga hamowania znacznie się wydłuża, dlatego pamiętajmy, żeby dostosować prędkość do tego, co mamy za szybą.

Warto też sprawdzić stan techniczny swojego auta. Poza zmianą opon na zimowe, przed wyjazdem powinniśmy skontrolować funkcjonowanie wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego.

Policja przypomina także o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych na drogach poza obszarem zabudowanym. To bardzo ważne w kontekście ich widoczności, szczególnie po zmroku.

Jak podaje wojewódzka komenda, na drogach naszego regionu od rana nie doszło na szczęście do poważniejszych wypadków.

 
Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Rekordowa liczba nowych zakażeń na Podkarpaciu. 8 osób wyzdrowiało [12.07.2020]

​PODKARPACIE. W niedzielę zanotowano 46 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 8 osób.

Podkarpacie

Nowe karetki dla stacji pogotowia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 10 ambulansów trafi do 5 stacji pogotowia w województwie podkarpackim. Każda otrzyma po dwa. Łączna wartość pojazdów to ok. 7 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. 16 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 6 osób wyzdrowiało [10.07.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim odnotowano 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 6 osób.

Podkarpacie

Wypadek szybowca w Laszkach. Pilot w ciężkim stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. Szybowiec podczas startu prawdopodobnie wpadł w korkociąg i uderzył w ziemię. 18-letni pilot doznał poważnych obrażeń i w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Podkarpacie

S19 Kamień - Sokołów Małopolski Północ z pozwoleniem na budowę

PODKARPACIE. Jest decyzja wojewody o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Kamień – Sokołów Małopolski Północ. To ostatni z sześciu odcinków S19 powstających na terenie Podkarpacia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 7 nowych przypadków, 3 osoby wyzdrowiały [9.07.2020]

PODKARPACIE. Łącznie do tej pory w naszym województwie potwierdzono 825 przypadków zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Wjechał na przejazd kolejowy. Maszynista zdążył zatrzymać pociąg

PODKARPACIE. 54-letni kierowca został ukarany mandatem, a jego konto zasiliły 4 punkty karne. 

Podkarpacie

Most w Tryńczy do remontu

PODKARPACIE. Do końca rok ma zostać wyremontowany most w miejscowości Tryńcza, w ciągu drogi krajowej nr 77. GDDKiA ogłosiło przetarg.

Reklama