Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Trudne warunki pogodowe na Podkarpaciu. Blisko 3000 interwencji strażaków

Dodano: 24.11.2025 r. / Redakcja

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Blisko 3000 interwencji strażaków związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu, kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu – to bilans minionego weekendu w województwie podkarpackim. W poniedziałek w południowej części Podkarpacia obowiązuje ostrzeżenie przez zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

Strażacy w akcji

Tylko minionej doby podkarpaccy strażacy podjęli 1714 interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu. W ciągu całego weekendu strażacy wyjeżdżali do pomocy blisko 3000 razy.

Ich działania polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach, liniach energetycznych. Strażacy w kilkunastu przypadkach pomagali również zabezpieczyć dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych, uszkodzone pod naporem śniegu lub przez połamane drzewa.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach jasielskim, dębickim i krośnieńskim. Na szczęście nikt nie został ranny.

W siedmiu przypadkach strażacy użyczyli mieszkańcom pozbawionym prądu agregaty prądotwórcze, aby zapewnić zasilanie urządzeń medycznych niezbędnych chorym do życia.

Sytuacja na drogach

Jak informuje w najnowszym komunikacie Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, w dniu dzisiejszym wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne.

Reklama

Nie ma również utrudnień na drogach krajowych w naszym województwie. Na drogach pracuje sprzęt zimowego utrzymania dróg GDDKiA i PZDW.

Dziesiątki tysięcy ludzi bez prądu

Na dzień dzisiejszy ok. 42400 odbiorców pozostaje bez prądu. Najtrudniejsza sytuacja energetyczna panuje w powiatach bieszczadzkim, brzozowskim ,krośnieńskim ,leskim ,rzeszowskim i sanockim. Trwają przerwy w dostawie energii elektrycznej spowodowane awariami masowymi. Służby energetyczne pracują nad przywróceniem zasilania. W zależności od obszaru, w niektrórych częściach województwa awarie powinny zostac usunięcie do godzin popołudniowych, a w innych dopiero późnym wieczorem.

Największe utrudnienia wystepują w Krośnie, gdzie bez prądu pozostaje ok. 17000 obiorców oraz w Mielcu (9400 odbiorców). W Rzeszowie i powiecie rzeszowskim problem z energią elektryczną dotyczy 4300 odbiorców.

W związku z brakiem prądu, w poniedziałek w 46 placówkach oświatowych na terenie województwa podkarpackiego zostały zawieszone zajęcia.

Alert IMGW! W poniedziałek zawieje i zamiecie śnieżne

W dniu dzisiejszym na Podkarpaciu obowiązują ostrzeżenia I I II stopnia. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, zawiejami I zamieciami śnieżnymi w południowej części województwa.

Najtrudniejsze warunki atmosferyczne spodziewane są w powiatach: bieszczadzkim, jasielskim, Krośnie, krośnieńskim, leskim i sanockim. Do godz. 22:00 obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem, który osiągnie prędkość 40 km/h w porywach do 80 km/h. W połączeniu z opadami śniegu, do godz. 16:00 możliwe zawieje i zamiecie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Podkarpacie

PODKARPACIE. W piątek prezydent gościł w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, a w sobotę spotkał się ze strażakami OSP w Bukowsku.

Podkarpacie

Wstrzymano ruch kolejowy na odcinku Nisko - Rudnik nad Sanem [AKTUALIZACJA]

Ciężarówka uszkodziła sieć trakcyjną. Trwa usuwanie awarii. 

Podkarpacie

Koronawirus. Zmarły dwie osoby. Brak nowych przypadków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W weekend w województwie podkarpackim potwierdzono tylko 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Niestety dwie kolejne osoby zmarły.
 

Podkarpacie

Przejście graniczne w Medyce otwarte dla pieszych

PODKARPACIE. Piesi mogą przekraczać granicę z Ukrainą na przejściu w Medyce. W dalszym ciągu nie ma tu możliwości przekroczenia granicy środkami transportu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na torach. Nie żyje starszy mężczyzna

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło kilka godzin temu w Głuchowie koło Łańcuta. 

Podkarpacie

Gigantyczne wsparcie dla szpitala w Łańcucie

PODKARPACIE. Kombinezony ochronne o wartości ponad 1,7 mln zł trafiły do szpitala w Łańcucie. Zakupiła je ropczycka spółka, a Urząd Marszałkowski zorganizował dostawę.

Podkarpacie

Kolejna ofiara koronawirusa na Podkarpaciu. 1 nowe zakażenie, 7 wyzdrowień [14.05.2020]

PODKARPACIE. W szpitalu w Łańcucie zmarła 90-letnia kobieta. Miała choroby współistniejące.  

Podkarpacie

POLREGIO przywraca kursy zawieszonych pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pociągi POLREGIO będą kursowały częściej, z zachowaniem standardów bezpieczeństwa.

Reklama