Rzeszów - Środa, 21.01.2026
Reklama

Trudne warunki pogodowe na Podkarpaciu. Blisko 3000 interwencji strażaków

Dodano: 24.11.2025 r. / Redakcja

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Blisko 3000 interwencji strażaków związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu, kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu – to bilans minionego weekendu w województwie podkarpackim. W poniedziałek w południowej części Podkarpacia obowiązuje ostrzeżenie przez zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

Strażacy w akcji

Tylko minionej doby podkarpaccy strażacy podjęli 1714 interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu. W ciągu całego weekendu strażacy wyjeżdżali do pomocy blisko 3000 razy.

Ich działania polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach, liniach energetycznych. Strażacy w kilkunastu przypadkach pomagali również zabezpieczyć dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych, uszkodzone pod naporem śniegu lub przez połamane drzewa.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach jasielskim, dębickim i krośnieńskim. Na szczęście nikt nie został ranny.

W siedmiu przypadkach strażacy użyczyli mieszkańcom pozbawionym prądu agregaty prądotwórcze, aby zapewnić zasilanie urządzeń medycznych niezbędnych chorym do życia.

Sytuacja na drogach

Jak informuje w najnowszym komunikacie Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, w dniu dzisiejszym wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne.

Reklama

Nie ma również utrudnień na drogach krajowych w naszym województwie. Na drogach pracuje sprzęt zimowego utrzymania dróg GDDKiA i PZDW.

Dziesiątki tysięcy ludzi bez prądu

Na dzień dzisiejszy ok. 42400 odbiorców pozostaje bez prądu. Najtrudniejsza sytuacja energetyczna panuje w powiatach bieszczadzkim, brzozowskim ,krośnieńskim ,leskim ,rzeszowskim i sanockim. Trwają przerwy w dostawie energii elektrycznej spowodowane awariami masowymi. Służby energetyczne pracują nad przywróceniem zasilania. W zależności od obszaru, w niektrórych częściach województwa awarie powinny zostac usunięcie do godzin popołudniowych, a w innych dopiero późnym wieczorem.

Największe utrudnienia wystepują w Krośnie, gdzie bez prądu pozostaje ok. 17000 obiorców oraz w Mielcu (9400 odbiorców). W Rzeszowie i powiecie rzeszowskim problem z energią elektryczną dotyczy 4300 odbiorców.

W związku z brakiem prądu, w poniedziałek w 46 placówkach oświatowych na terenie województwa podkarpackiego zostały zawieszone zajęcia.

Alert IMGW! W poniedziałek zawieje i zamiecie śnieżne

W dniu dzisiejszym na Podkarpaciu obowiązują ostrzeżenia I I II stopnia. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, zawiejami I zamieciami śnieżnymi w południowej części województwa.

Najtrudniejsze warunki atmosferyczne spodziewane są w powiatach: bieszczadzkim, jasielskim, Krośnie, krośnieńskim, leskim i sanockim. Do godz. 22:00 obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem, który osiągnie prędkość 40 km/h w porywach do 80 km/h. W połączeniu z opadami śniegu, do godz. 16:00 możliwe zawieje i zamiecie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu. [17.03.2020]

PODKARPACIE. 2808 osób pod nadzorem, 1612 w kwarantannie domowej, 45 osób hospitalizowanych, 11 przypadków zakażenia, jedna ofiara śmiertelna...

Podkarpacie

Unikatowy Harley-Davidson z Podkarpacia nagrodzony w USA

Firma Game Over Cycles z kolejnym sukcesem za oceanem. 

Podkarpacie

Koronawirus. Pierwsza ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

RZESZÓW. W szpitalu w Łańcucie zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To pierwsza śmiertelna  ofiara wirusa SARS-CoV2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Chcą uszyć maseczki dla szpitala w Łańcucie

RZESZÓW.  Na facebooku ruszyła akcja zrzeszająca osoby, które chcą pomóc szpitalowi w Łańcucie. Ich głównym zadaniem będzie szycie maseczek ochronnych.

Podkarpacie

Uderzył samochodem w wózek. 8-miesięczne niemowlę wypadło

KOLBUSZOWA. 8-miesięczne niemowlę wypadło z wózka, po tym jak uderzył w nie samochód. Dziecko trafiło do szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu. 11 przypadków zakażenia [16.03.2020]

PODKARPACIE. Potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2 na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

Szósty przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Sześć osób zakażonych koronawirusem, 1139 pod nadzorem, blisko 400 w kwarantannie domowej – tak wygląda aktualna sytuacja w związku z koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. Dwa nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Polsce u kolejnych siedmiu osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwie z nich są z Podkarpacia.

Reklama