Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Turysta znalazł groźny niewybuch przy szlaku w Bieszczadach. Interweniowali saperzy

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Niebezpieczne znalezisko przy szlaku w Bieszczadach / fot. KPP w Lesku
Niebezpieczne znalezisko przy szlaku w Bieszczadach / fot. KPP w Lesku

PODKARPACIE. Turysta wędrujący w pobliżu jednego ze szlaków w Bieszczadach natknął się na groźny niewybuch. Pocisk został zneutralizowany przez wojskowych saperów w miejscu znalezienia. Policjanci z Leska zabezpieczali trudno dostępny teren i pomogli żołnierzom dotrzeć na miejsce.

Do zdarzenia doszło podczas majowego weekendu. Turysty, który zszedł w las ze szlaku granicznego w okolicach Rabiej Skały, natrafił na groźne znalezisko - granat moździerzowy kalibru 120 mm. Wezwani na miejsce policjanci ocenili, że mimo upływu lat pocisk zachował swoją bojową sprawność i mógł w każdej chwili eksplodować.

Transport tak dużego i skorodowanego pocisku byłby zbyt niebezpieczny, dlatego zdecydowano o jego neutralizacji w miejscu odnalezienia. Policjanci z Baligrodu pomogli wojskowym saperom dostać się w zabezpieczony teren, gdzie pocisk został unieszkodliwiony.

Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w przypadku znalezienia niewybuchu:

• Nigdy nie dotykaj, nie przesuwaj ani nie rzucaj przedmiotami przypominającymi amunicję.
• Oznacz miejsce znaleziska w bezpieczny sposób (np. taśmą, gałęziami), ale nie podchodź do niego, jeśli to możliwe.
• Oddal się jak najszybciej w bezpieczne miejsce.
• Zgłoś znalezisko służbom, podając lokalizację.


Źródło: KPP w Lesku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [10.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 15 osób.

Podkarpacie

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych

PODKARPACIE. 28-letni mieszkaniec Ropczyc, został ukarany mandatem, za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 30 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarły 2 osoby [8.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [7.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Wypadek w Bieszczadach. Awionetka uderzyła w drzewo. 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godz. 17:30 w Żernicy Wyżnej w Bieszczadach. Awionetka podczas lądowania uderzyła w drzewo. Trzy osoby zostały ranne.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie najdłuższy w Europie tor testowy dla kolei magnetycznej

PODKARPACIE. W Nowej Sarzynie na Podkarpaciu, powstanie 750-metrowy tor, na którym będzie testowana nowoczesna technologia magrail. Będzie to najdłuższy tego typu tor w Europie. Prace rozpoczną się jeszcze latem tego roku.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [2.06.2021]

PODKARPACIE. 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i tyle samo zgonów na Podkarpaciu – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Reklama