Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Turysta znalazł groźny niewybuch przy szlaku w Bieszczadach. Interweniowali saperzy

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Niebezpieczne znalezisko przy szlaku w Bieszczadach / fot. KPP w Lesku
Niebezpieczne znalezisko przy szlaku w Bieszczadach / fot. KPP w Lesku

PODKARPACIE. Turysta wędrujący w pobliżu jednego ze szlaków w Bieszczadach natknął się na groźny niewybuch. Pocisk został zneutralizowany przez wojskowych saperów w miejscu znalezienia. Policjanci z Leska zabezpieczali trudno dostępny teren i pomogli żołnierzom dotrzeć na miejsce.

Do zdarzenia doszło podczas majowego weekendu. Turysty, który zszedł w las ze szlaku granicznego w okolicach Rabiej Skały, natrafił na groźne znalezisko - granat moździerzowy kalibru 120 mm. Wezwani na miejsce policjanci ocenili, że mimo upływu lat pocisk zachował swoją bojową sprawność i mógł w każdej chwili eksplodować.

Transport tak dużego i skorodowanego pocisku byłby zbyt niebezpieczny, dlatego zdecydowano o jego neutralizacji w miejscu odnalezienia. Policjanci z Baligrodu pomogli wojskowym saperom dostać się w zabezpieczony teren, gdzie pocisk został unieszkodliwiony.

Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w przypadku znalezienia niewybuchu:

• Nigdy nie dotykaj, nie przesuwaj ani nie rzucaj przedmiotami przypominającymi amunicję.
• Oznacz miejsce znaleziska w bezpieczny sposób (np. taśmą, gałęziami), ale nie podchodź do niego, jeśli to możliwe.
• Oddal się jak najszybciej w bezpieczne miejsce.
• Zgłoś znalezisko służbom, podając lokalizację.


Źródło: KPP w Lesku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Potrącił 16-letnią pieszą, miał 1,5 promila alkoholu

KROSNO. 39-letni kierowca opla, potrącił przechodzącą przez jezdnię 16-latkę. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala. Okazało się, że 39-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego około 1,5 promila.

Podkarpacie

Gdzie pośmigasz na nartach na Podkarpaciu? Sprawdź, które stoki już działają

PODKARPACIE. Od 1 grudnia czynny jest już Ośrodek Sportów Zimowych Kiczera Ski w Puławach. Dzisiaj sezon rozpoczyna również wyciąg narciarski Pod Dziedzicem w Gogołowie, a w weekend dołączą do nich: Wańkowa, Arłamów, Gromadzyń...

Podkarpacie

Wniosek o zezwolenie na budowę przygranicznego odcinka S19

RZESZÓW. GDDKiA złożyła do Wojewody Podkarpackiego wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczący drogi ekspresowej S19 na odcinku Dukla – Barwinek.

Podkarpacie

Obfite opady śniegu na Podkarpaciu. Ponad 280 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Pełne ręce roboty mieli podkarpaccy strażacy w miniony weekend. Odnotowano 286 interwencji dotyczących usuwania skutków obfitych opadów śniegu.

Podkarpacie

Wypadek szkolnego busa w powiecie mieleckim. 4 osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Dziś rano w powiecie mieleckim, bus przewożący uczniów wpadł do rowu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Cztery osoby trafiły do szpitala na badania.

Podkarpacie

Wypadek w Sędziszowie Małopolskim. 6 osób rannych, w tym dzieci

SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI. Służby pracują na miejscu wypadku, do którego doszło dziś rano na ul. Księżomost w Sędziszowie Małopolskim. W zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, rannych zostało cześć osób, w tym czworo dzieci.

Podkarpacie

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje "o rozwagę i zdrowy rozsądek"

PODKARPACIE. W związku z intensywnymi opadami śniegu, warunki na drogach są trudne. Policja apeluje „o rozwagę i zdrowy rozsądek” i przypomina kilka zasad, którymi warto kierować się podczas jazdy w okresie zimowym.

Podkarpacie

Alert IMGW. Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak zapowiadają synoptycy, biały puch pokryje niemal całe województwo. Spadnie od 10 co 15 cm śniegu.

Reklama