Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Ukrainiec, poszukiwany w 190 krajach, wpadł na przejściu granicznym w Medyce

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
PODKARPACIE. 1 października, funkcjonariusze SG z pieszego przejścia granicznego w Medyce zatrzymali 32 – letniego obywatela Ukrainy, który był poszukiwany tzw. czerwoną notą Interpolu.

W trakcie odprawy paszportowej na pieszym przejściu granicznym w Medyce, na kierunku wyjściowym z Polski, funkcjonariusze ujawnili, iż dane Ukraińca figurują w bazach poszukiwawczych Interpolu.

Z zawartych tam informacji wynikało, że 32-letni Ukrainiec od 14 lat był poszukiwany na terenie 190 krajów na całym świecie tzw. czerwoną notą Interpolu. Jest podejrzewany o morderstwo na Ukrainie.

Zgodnie z procedurą mężczyzna został zatrzymany i przekazany Policji. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Od początku 2019 roku na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze SG zatrzymali już ponad 200 osób zastrzeżonych w krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych.
Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny wzrost liczby zakażeń i zgonów na Podkarpaciu [18.02.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 487 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, czyli prawie o 100 więcej niż wczoraj.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 400 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [17.02.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 396 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 87 w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 270 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 4 osoby [16.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Kolejny przetarg na przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Dęby

PODKARPACIE. Poprzednie postępowanie unieważniono, ze względu na zbyt wysokie oferty wykonawców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [15.02.2021]

PODKARPACIU. W województwie podkarpackim odnotowano ponad 200 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 320 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 11 osób [12.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny mróz i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W niektórych rejonach województwa temperatura spadnie  w nocy nawet do -21 stopni Celsjusza.

Podkarpacie

Ponad 350 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [11.02.2021]

PODKARPACIE. Zmarło 8 mieszkańców województwa. 

Reklama