Rzeszów - Niedziela, 21.09.2025
Reklama

Ukraińscy maszyniści przemycali ludzi w lokomotywie. Za osobę brali 10 tys. dolarów

Dodano: 18.09.2025 r. / Redakcja

fot. BOSG
fot. BOSG

PODKARPACIE. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przy współpracy ze strażnikami granicznymi z Medyki zatrzymała dwóch ukraińskich maszynistów podejrzanych o przemyt ludzi przez polską granicę. Zatrzymani zarabiali po 10 tys. dolarów od przerzuconej przez granicę osoby.

Już w 2024 roku Straż Graniczna wpadała na trop grupy przemytników działających w Medyce. Dzięki współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, udało im się zatrzymać dwóch ukraińskich kolejarzy zamieszanych w proceder. Według doniesień służb ukrywali oni młodych mężczyzn w lokomotywach pociągów, za przewóz cenili się 10 000 dolarów od osoby.

Zatrzymani nie przyznają się do winy, zostało wobec nich skierowane oskarżenie do sądu o nielegalny przemyt. Schwytano również dwóch Ukraińców na terenie Polski, którzy przedostali się do UE tym sposobem. Mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy, do których się przygnali i poddali się karze.

Według KWP w Rzeszowie „Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania”.


Źródło: KWP w Rzeszowie, BOSG
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 8 zakażeń, 6 zgonów [15.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń. Województwo podkarpackie znalazło się na czwartym miejscu pod względem liczby nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. 2 zakażenia na Podkarpaciu. Brak zgonów [14.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 2 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Do czwartku wysokie temperatury na Podkarpaciu. Będzie nawet 33 stopnie

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia, w związku z upałami w województwie podkarpackim. Alert obowiązuje na terenie wszystkich powiatów.

Podkarpacie

Jest umowa na budowę kolejnego odcinka S19

PODKARPACIE. Ósmy odcinek trasy Via Carpatia na Podkarpaciu przeznaczony do realizacji. GDDKiA podpisała umowę z firmą Strabag na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 między Miejscem Piastowym a Duklą. Wartośc umowy to...

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [12.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Na Podkarpaciu potwierdzono 2 zakażenia. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 4 zakażenia, brak zgonów [6.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Na Podkarpaciu potwierdzono 4 zakażenia.

Podkarpacie

Nowy festiwal na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W sierpniu PROT zrealizuje po raz pierwszy nowy, podkarpacki festiwal - „EtnoLAS. I Festiwal Kultury Lasowiackiej”.  Festiwal zaprezentuje tradycje oraz współczesne oblicza kultury lasowiackiej. Zaplanowano 40 wydarzeń.

Reklama