Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Ukraińscy maszyniści przemycali ludzi w lokomotywie. Za osobę brali 10 tys. dolarów

Dodano: 18.09.2025 r. / Redakcja

fot. BOSG
fot. BOSG

PODKARPACIE. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przy współpracy ze strażnikami granicznymi z Medyki zatrzymała dwóch ukraińskich maszynistów podejrzanych o przemyt ludzi przez polską granicę. Zatrzymani zarabiali po 10 tys. dolarów od przerzuconej przez granicę osoby.

Już w 2024 roku Straż Graniczna wpadała na trop grupy przemytników działających w Medyce. Dzięki współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, udało im się zatrzymać dwóch ukraińskich kolejarzy zamieszanych w proceder. Według doniesień służb ukrywali oni młodych mężczyzn w lokomotywach pociągów, za przewóz cenili się 10 000 dolarów od osoby.

Zatrzymani nie przyznają się do winy, zostało wobec nich skierowane oskarżenie do sądu o nielegalny przemyt. Schwytano również dwóch Ukraińców na terenie Polski, którzy przedostali się do UE tym sposobem. Mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy, do których się przygnali i poddali się karze.

Według KWP w Rzeszowie „Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania”.


Źródło: KWP w Rzeszowie, BOSG
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wybrano wykonawcę S19 Jawornik - Lutcza za ponad 1,8 mld zł. Powstanie estakada i blisko 3 km tunel

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która zaprojektuje i wybuduje kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim. W ramach inwestycji powstanie m.in. ok 780-metrowa estakada oraz niemal 3-kilometrowy...

Podkarpacie

Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek nowymi wicewojewodami podkarpackimi

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul przedstawiła w środę swoich zastępców. Funkcję wicewojewodów objęli: Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek. Zdaniem wojewody „to osoby doświadczone, bardzo dobrze przygotowane do pracy w urzędzie”.

Podkarpacie

Uwaga, będzie ślisko. Opady marznące i gołoledź na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alarm dotyczy całego Podkarpacia.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w pow. przeworskim. Tir zmasakrowany, kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Z niewyjaśnionych przyczyn, 46-letni kierowca tira, wypadł z drogi, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Pomimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Nowe karetki dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Sześć nowych ambulansów trafiło na wyposażenie pogotowia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Ich wartość to ponad 3 mln zł. 

Podkarpacie

Śmierć na torach. 70-latek wpadł pod pociąg

JAROSŁAW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na dworcu PKP w Jarosławiu. 70-letni mężczyzna zginął pod torami pociągu relacji Warszawa Wschodnia-Przemyśl Główny.

Podkarpacie

Alert IMGW. Silny mróz na Podkarpaciu, nawet - 20 stopni

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Wypadek na torach w Widełce. Pociąg potrącił 49-letniego mężczyznę

PODKARPACIE. Szynobus jadący z Kolbuszowej do Rzeszowa potracił mężczyznę, który leżał obok torów. 49-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Reklama