Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Upały na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla 15 powiatów

Dodano: 25.06.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Adobe Stock
Zdjęcie ilustracyjne / fot. Adobe Stock

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa podkarpackiego ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Alert obejmuje 15 powiatów i obowiązuje od godz. 12:00 w czwartek 25 czerwca do godz. 10:00 w sobotę 27 czerwca. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 90 procent.

Synoptycy prognozują upały z temperaturą maksymalną od 29°C do 31°C w czwartek oraz od 30°C do 33°C w piątek. W nocy temperatura minimalna ma wynosić od 16°C do 19°C.

Ostrzeżenie obejmuje powiaty: dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski i tarnobrzeski oraz miasta Rzeszów i Tarnobrzeg.

IMGW zapowiada, że ostrzeżenie będzie kontynuowane z wyższym stopniem zagrożenia. Temperatura maksymalna przekraczająca 30°C ma się utrzymać co najmniej do poniedziałku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ponad 1900 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 27 osób [4.02.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 1932 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 27 osób (22 miało choroby współistniejące). Przybyło 3186 ozdrowieńców.

Podkarpacie

2 tys. zł mandatu za przejście przez tory przy opuszczonych zaporach

MIELEC. Mandatem w wysokości 2 tys. zł został ukarany 24-letni mężczyzna, który przeszedł przez przejazd kolejowy, mimo że zapory były opuszczone.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1900 zakażeń, dużo zgonów [3.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1913 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 2410 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

92-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w Trześniowe niedaleko Brzozowa. W pożarze drewnianego domu zginęła 92-letnia kobieta. Przyczyna pożaru nie jest znana.

Podkarpacie

12 przejść dla pieszych na Podkarpaciu będzie doświetlonych

PODKARPACIE. Będą to przejśćia na DK19, DK73 i DK94. 

Podkarpacie

Ponad 2,4 tys. nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 17 osób [2.02.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 2442 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Przetarg na realizację S19 Babica - Jawornik z pozytywnym wynikiem kontroli Prezesa UZP

PODKARPACIE. Kolejnym krokiem w kierunku realizacji inwestycji będzie podpisanie umowy z wykonawcą.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1400 zakażeń, 6 zgonów [1.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1429 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Reklama