Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Upały na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla 15 powiatów

Dodano: 25.06.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Adobe Stock
Zdjęcie ilustracyjne / fot. Adobe Stock

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa podkarpackiego ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Alert obejmuje 15 powiatów i obowiązuje od godz. 12:00 w czwartek 25 czerwca do godz. 10:00 w sobotę 27 czerwca. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 90 procent.

Synoptycy prognozują upały z temperaturą maksymalną od 29°C do 31°C w czwartek oraz od 30°C do 33°C w piątek. W nocy temperatura minimalna ma wynosić od 16°C do 19°C.

Ostrzeżenie obejmuje powiaty: dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski i tarnobrzeski oraz miasta Rzeszów i Tarnobrzeg.

IMGW zapowiada, że ostrzeżenie będzie kontynuowane z wyższym stopniem zagrożenia. Temperatura maksymalna przekraczająca 30°C ma się utrzymać co najmniej do poniedziałku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Kolejna osoba wyzdrowiała

PODKARPACIE. Łącznie w naszym województwie zanotowano do tej pory 100 przypadków.

Podkarpacie

Otwarto kolejną stację paliw przy podkarpackim odcinku A4

Obiekt powstał na MOP Paszczyna Północ przy A4, na wschód od Rzeszowa.

Podkarpacie

Samorząd województwa uruchomił już pierwsze środki na pomoc szpitalom

PODKARPACIE. Samorząd Województwa Podkarpackiego przekaże 50 mln zł na ochronę zdrowia w związku z koronawirusem. Uruchomiono już 20 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. 95 zakażonych na Podkarpaciu. Potwierdzono dwa nowe przypadki

PODKARPACIE.  Łącznie dzisiaj pojawiło się w naszym regionie 15 nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [31.03.2020]

PODKARPACIE. Potwierdzono 13 nowych osób zakażonych koronawirusem. Jedna osoba wyzdrowiała. Aktualnie w województwie podkarpckim mamy łącznie 93 osoby zakażone.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Pustkowie. Nie żyje 34-letni mężczyzna

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Pustkowie, w powiecie dębickim. Kierowca renault master śmiertelnie potrącił 34-letniego pieszego.

Podkarpacie

Do szpitala w Łańcucie trafiły respiratory od podkarpackich strażaków

Kolejna pomoc dla łańcuckiego szpitala, tym razem od podkarpackich strażaków.

Podkarpacie

Uderzyła motocyklem w przystanek. Mimo reanimacji zmarła

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Reklama