Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Usłyszał dziecięcy płacz dobiegający z kontenera. Okazało się, że to lalka

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
NISKO. Mieszkaniec Niska zadzwonił na policję, ponieważ przechodząc obok kontenera na używaną odzież, usłyszał płacz dziecka. Po rozcięciu kontenera przez straż pożarną, okazało się, że to lalka.

Kilka dni temu, zgłoszenie mieszkańca Niska postawiło w najwyższej gotowości miejscowe służby - policjantów i strażaków. Mężczyzna na ulicy 1000-lecia, przechodząc obok kontenera na używaną odzież, usłyszał wydobywający się z jego wnętrza płacz dziecka. Natychmiast powiadomił policję.

Mimo, że policjanci przysłuchując się odgłosom, podejrzewali, że może to być zabawka, a na kontenerze zauważyli kartkę z informacją, że do kontenera została wrzucona lalka, nie mogli opierać się jedynie na przypuszczeniach. Policjanci postanowili sprawdzić, czy dobiegający z wnętrza głos, na pewno nie należy do dziecka. Podjęli decyzje o wezwaniu straży pożarnej i rozcięciu kontenera.
Reklama
Podczas rozcinania kontenera, do funkcjonariuszy podeszła kobieta, która poinformowała, że poprzedniego dnia wrzuciła do niego lalkę na baterię. Wyjaśniła, że lalka od dawna była zepsuta i nie działała. Jednak po wrzuceniu do środka, zaczęła płakać.

Kobieta próbowała skontaktować się z właścicielami kontenera. Gdy jej się to nie udało, zawiesiła na pojemniku kartkę o wrzuconej tam lalce. Znalezienie włączonej zabawki zakończyło tą niecodzienną interwencję.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Kto wyremontuje most w Tryńczy? Zgłosiło się pięciu chętnych

PODKARPACIE. Do końca rok ma zostać wyremontowany most w miejscowości Tryńcza, w ciągu drogi krajowej nr 77. Do przetargu zgłosiło się 5 firm.

Podkarpacie

Koronawirus. 19 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Tyle samo osób wyzdrowiało [28.07.2020]

PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym potwierdzono 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus. Trzy razy więcej wyzdrowień, niż zakażeń. Zmarła kolejna osoba [27.07.2020]

PODKARPACIE. Na Podkarpaciu wyzdrowiało kolejne 18 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W szpitalu w Łańcucie zmarł 57-letni mężczyzna.

Podkarpacie

1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny

PODKARPACIE. W sobotę 1 sierpnia, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.

Podkarpacie

Powodzianie na kolonii

PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek czerwcowej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjechało w sobotę 25 lipca na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Jabłonicy Polskiej. Dwie osoby zginęły na miejscu

PODKARPACIE. Bmw wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Na miejscu wypadku zginęli kierowca i pasażer auta. Dwie pasażerki trafiły do szpitala.

Podkarpacie

Rusza infolinia w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego

Od 24 lipca od godziny 8.00 pod numerem telefonu 22 11 22 111 będzie można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

Reklama