Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Uszyli ponad 33 tys. maseczek. Zakończyła się akcja "Maseczki dla Łańcuta"

Dodano:

Zdjęcie z portalu internetowego Miasta Łańcuta
Zdjęcie z portalu internetowego Miasta Łańcuta
Ponad 420 podkarpackich instytucji i placówek służby zdrowia otrzymało maseczki ochronne dzięki akcji „Maseczki dla Łańcuta”.

Inicjatorką akcji „Maseczki dla Łańcuta” była Katarzyna Gargała. Inicjatywa wystartowała 15 marca, a jej celem było dostarczenie wielorazowych maseczek ochronnych, jak największej liczbie osób, nie tylko ze szpitala w Łańcucie, ale na terenie całego województwa.

Organizatorka akcji utworzyła specjalną grupę na profilu facebookowym, która zrzeszyła ponad 3 tys. członków, a centrum dowodzenia zlokalizowane zostało w holu Miejskiego Domu Kultury. W akcje zaangażowały się osoby szyjące, szwalnie oraz punkty krawieckie.  

Dzięki inicjatywie udało się uszyć ponad 33 tysiące maseczek, które przekazano na potrzeby ponad 420 instytucji, punktów, zakładów, przychodni i oddziałów szpitalnych.

Po 6 tygodniach intensywnej działalności grupa zakończyła swoją aktywność.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 16 zakażeń na Podkarpaciu [31.08.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu [26.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

Ponad 20 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Nowe dane MZ [25.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 5 osób. Nie odnotowano zgonów.

Podkarpacie

Jest umowa na dokumentację dla II etapu obwodnicy Sanoka

PODKARPACIE. Dokumentację opracuje firma Sweco Polska.

Podkarpacie

Koronawirus. 15 nowych zakażeń na Podkarpaciu [24.08.2021]

PODKARPACIE. Tyle samo osób wyzdrowiało. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.  

Podkarpacie

Niemowlę pod opieką pijanych rodziców. Matka miała ponad 2 promile, ojciec ponad 3

PODKARPACIE. O losie nietrzeźwych rodziców zdecyduje sąd rodzinny. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [23.08.2021]

PODKARPACIE. Województwo Podkarpackie znalazło się na trzecim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 15 zakażeń, 0 zgonów [19.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Reklama