Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie

Dodano:

fot. Pixabay / WSSE
fot. Pixabay / WSSE
PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, których odbiorcy informowani są o nałożeniu na nich kwarantanny i proszeni są o kliknięcie podanego w wiadomości linka (treść sms-a na zdjęciu powyżej).

„To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Prosimy o ostrożność i nie klikanie w przesłany link!” – informuje Dorota Gibała, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie.

WSSE przypomina, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej.

Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy SMS o następującej treści: "Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play."

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pożar sortowni odpadów. 220 strażaków w akcji

PODKARPACIE. Płonęło około 4 tys. metrów sześciennych śmieci.

Podkarpacie

4 promile alkoholu u kierowcy bmw. Uderzył w karetkę i uciekł z miejsca wypadku

PODKARPACIE. Przeworscy policjanci zatrzymali sprawcę kolizji, który miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. 

Podkarpacie

Coraz więcej mikroprzedsiębiorstw na Podkarpaciu. W skali kraju wciąż wyglądamy kiepsko

PODKARPACIE. Pod względem liczby mikroprzedsiębiorstw w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców, Podkarpacie zajmuje ostatnie miejsce wśród województw.

Podkarpacie

Miała prawie 3 promile i jechała bez przedniej opony. W samochodzie wiozła syna i rodziców

RZESZÓW. Za kierownicą siedziała 30-letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego.

Podkarpacie

Otwarto obwodnice Kolbuszowej i Weryni

PODKARPACIE. Inwestycja kosztowała ponad 52 mln złotych, a jej długość to ponad 6 kilometrów.

Podkarpacie

Będzie tunel pod torami w Łańcucie

ŁAŃCUT. Szacuje się, że jej koszt może wynieść nawet 40 mln zł.

Podkarpacie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Podkarpaciu

Już 18 listopada rusza 12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego wydarzenia w Polsce promującego świadomy rozwój i aktywną postawę w każdej sferze życia.

Podkarpacie

Zmiany na podkarpackim odcinku A4. Wprowadzono polskie nazwy zagranicznych miast

PODKARPACIE. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury nazwy miast położonych w sąsiednich państwach będą podawane na znakach drogowych w języku polskim i w języku oryginalnym.

Reklama