Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Użądliły go pszczoły, był uczulony. W akcji wziął udział śmigłowiec LPR

Dodano:

fot. BOSG
fot. BOSG
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Huwnik uratowali życie i zdrowie mężczyzny, którego użądliły pszczoły, a jest uczulony na ich jad. Sytuacja była na tyle krytyczna, że w akcji pomógł śmigłowiec LPR

Do zdarzenia doszło 22 maja w okolicy Placówki SG i lądowiska w miejscowości Huwniki. Dwóch funkcjonariuszy Straży Granicznej zauważyło opartego o ogrodzenie lądowiska mężczyznę wołającego o pomoc. Jeden z funkcjonariuszy podszedł bliżej, i usłyszał od mężczyzny, który mówił szeptem, że użądliły go pszczoły, a jest uczulony na ich jad. Funkcjonariusze przeskoczyli przez ogrodzenie i rozpoczęli udzielanie mu pierwszej pomocy. Do akcji dołączyło dwóch kolejnych pracowników SG, którzy natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe.

Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili, iż stan mężczyzny jest bardzo poważny i wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym czasie, funkcjonariusze Straży Granicznej szybko zabezpieczyli lądowisko i umożliwili bezpieczne lądowanie, a potem odlot śmigłowca LPR z chorym na pokładzie.

Dzięki szybkiej akcji funkcjonariuszy SG, udało się ustabilizować stan użądlonego mężczyzny.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Już 201 przypadków zatrucia pokarmowego w Sanoku

SANOK. W sanockim szpitalu notuje się coraz więcej przypadków zarażeń pałeczkami salmonelli. 

Podkarpacie

Pobił i podpalił kobietę. Powód: 35-latka miała mu ukraść pieniądze

MIELEC. Dzień wcześniej kobieta spożywając alkohol z 29-latkiem, miała mu ukraść pieniądze.

Podkarpacie

Otwarto w pełni skomputeryzowaną bibliotekę. Inwestycja kosztowała blisko 23 mln zł

MIELEC. Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski i reprezentujący marszałka Wojciech Magnowski dokonali symbolicznego otwarcia nowoczesnej biblioteki w Mielcu.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na przebudowę odcinka DK84 Sanok - Zagórz

Odcinek zlokalizowany jest w powiecie sanockim na terenie gmin Sanok i Zagórz.

Podkarpacie

Do przemytu papierosów użył drona

44-letni obywatel Ukrainy przy użyciu drona przemycał papierosy przez granicę w okolicach Korczowej. Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną.

Podkarpacie

Pojazd uderzył w betonowy przepust i zaczął płonąć. Nie żyje 18-latek, zaś trzy osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Samochód dachował i uderzył kolejno w dwa inne pojazdy zaparkowane przy posesji. Auto stanęło w płomieniach.

Reklama