Rzeszów - Sobota, 12.07.2025
Reklama

W ciągu DK9, DK19 i DK94 powstaną chodniki

Dodano:

fot.GDDKiA
fot.GDDKiA
PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę chodników w Lutczy (DK19), w Ropczycach (DK94) oraz na odcinku Zarębki – Kolbuszowa (DK9). Wykonawcy mają czas na złożenie ofert do 27 czerwca br.

Przetarg podzielono na 3 części.

W ciągu drogi krajowej nr 9 na odc. Zarębki –Kolbuszowa powstanie chodnik o długości 2,7 km. W ramach tego zadania, powstaną również zatoki autobusowe oraz oświetlone przejścia dla pieszych.

Ponad 4 kilometrowy chodnik ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 19 w miejscowości Lutcza. Z kolei w ciągu drogi krajowej nr 94 w miejscowości Ropczyce GDDKiA planuje budowę chodnika o długości 2,2 km.

Wszystkie chodniki mają być gotowe w 2024 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Prace przy budowie ponad 15-kilometrowego odcinka obwodnicy Stalowej Woli i Niska mogą w końcu ruszyć pełną parą. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Małopolskim

25-letni kierowca seata zginął wczoraj w wypadku na DK 19.  

Podkarpacie

Mając ponad promil alkoholu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h

PODKARPACIE. Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty.

Podkarpacie

Przedstawiciele państw połączonych Via Carpatią spotkali się w Łańcucie. Poruszono temat sieci TEN-T

ŁAŃCUT. Podczas międzynarodowej konferencji podpisana została także deklaracja „Łańcut III”.

Podkarpacie

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.

Podkarpacie

Intensywne prace na budowie obwodnicy Sanoka

Inwestycje realizuje firma Max Bögl Polska sp. z o.o. Roboty mają potrwać do końca bieżącego roku.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 3-latka w Grochowcach

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Grochowce, w powiecie przemyskim. 3-latek został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy.

Reklama