Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

W Mielcu powstaje mural Grzegorza Lato

Dodano: 06.03.2024 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
MIELEC. W Mielcu powstaje wielkie malowidło z wizerunkiem  jednego z najbardziej znanych polskich piłkarzy - Grzegorza Lato. Dzieło jest częścią inicjatywy STS, sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski, pt. “Pamiętajmy o sportowcach”, którego celem jest upamiętnienie wybitnych polskich zawodników. Autorem pracy jest duet artystyczny Czary-Mury. Odsłonięcie muralu odbędzie się w połowie marca.

Tworząc mural Grzegorza Lato, STS chce upamiętnić 50. rocznicę zdobycia przez reprezentację Polski trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata w Niemczech. Wielki udział w tym sukcesie miał właśnie Lato, do który został Królem Strzelców turnieju w siedmioma trafieniami.

Mural Grzegorza Lato powstaje przy ul. Kusocińskiego 15 w Mielcu, w pobliżu której piłkarz w rozpoczynał swoją przygodę z piłką nożną. Jest to czwarty projekt w ramach inicjatywy STS pn. “Pamiętajmy o sportowcach”, której celem jest upamiętnienie wybitnych polskich zawodników.
Reklama
Wykonawcą malowidła jest duet artystyczny Czary-Mury: Marta Piróg i Marek Grela. Zgodnie z filozofią artystów, tworząc murale, chcą oni ocalić od zapomnienia uznane osoby i uhonorować ich osiągnięcia. Dodatkowo ich sztuka ma mieć charakter edukacyjny, zwłaszcza dla młodego pokolenia, które wychowuje się już na zupełnie innych wzorcach.

Odsłonięcie muralu zaplanowano w połowie marca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Burze nad Podkarpaciem. Ponad 250 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki burz, które przeszły nad regionem wczoraj wieczorem i w nocy. Odnotowano ponad 250 interwencji. Nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Alert IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś w nocy na terenie województwa podkarpackiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia.

Podkarpacie

Legionella na Podkarpaciu. Kolejne zakażenia i zgony

RZESZÓW. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie potwierdziła 9 nowych przypadków zakażenia bakterią legionella pneumophila. Zmarły kolejne trzy osoby.

Podkarpacie

Finał Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. W Rzeszowie wystąpi między innymi Mikromusic

RZESZOW. Na tegoroczny Festiwal składa się cykl warsztatów dedykowanych kadrom podkarpackich warsztatów terapii zajęciowej oraz dwa koncerty w Rzeszowie.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie tarnobrzeskim. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło na ul. Sandomierskiej w Grębowie. 48-letni motocyklista zderzył się z samochodem osobowym, zginął na miejscu. Jego pasażer trafił do szpitala.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alert obowiązuje w piątek, 18 sierpnia od godz. 13:00 do godz. 22:00. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie dwóch bmw. 1 osoba nie żyje, 4 trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w miejscowości Mała w powiecie ropczycko-sędziszowskim. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Starej Wsi. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej z Brzozowa do Rzeszowa. W zderzeniu samochodu osobowego z motocyklistą, zginął pasażer na motocyklu.

Reklama