Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

W Sanoku powstało trójwymiarowe przejście dla pieszych

Dodano:

fot. UM Sanok
fot. UM Sanok
PODKARPACIE. Trójwymiarowe pasy namalowano na ul. Kochanowskiego przy Szkole Podstawowej nr 1.
 
Trójwymiarowe przejścia dla pieszych to jeden z elementów programu pn. „Hello Ice” realizowanego przez firmę Budimex. Dzięki efektowi 3D przypominają przeszkodę i skłaniają nadjeżdżające auta do zmniejszenia prędkości.
 
Do projektu „Hello Ice” przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku. Dzięki współpracy samorządu miasta z przedstawicielami firmy Budimex, przejście dla pieszych 3D powstało przy ul. Kochanowskiego, gdzie znajduje się szkoła. Ma ono poprawić bezpieczeństwo dzieci.
 
Sanok jest czwartą miejscowością, w której powstały pasy 3D. Wcześniej namalowano je w Miechowie, Lesznowoli i Bartoszycach.
 
Trójwymiarowe przejścia dla pieszych zyskały popularność, po tym jak ich wymalowaniem pochwaliły się władze hinduskiego New Delhi oraz maleńkiej islandzkiej wioski Isafjördur. W obu przypadkach to nowatorskie rozwiązanie sprawiło, że kierowcy zdjęli nogę z gazu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Siedem osób zatrzymanych w trakcie festiwalu w Cieszanowie

CIESZANÓW. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali siedem osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

Podkarpacie

Na jakim etapie jest budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska?

STALOWA WOLA. W ramach robót drogowych trwa m.in. budowa nasypów oraz wymiana gruntów słabonośnych.

Podkarpacie

Huta Stalowa Wola dostarczy 24 artyleryjskie wozy amunicyjne

STALOWA WOLA. Umowa przewiduje  dostawę 24 egz. artyleryjskich wozów amunicyjnych w latach 2019 – 2020.

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Czudca. Jej koszt wynosił ponad 85 mln zł

CZUDEC. W ramach inwestycji rozbudowano niemal 2 km drogi, od nowa wybudowano kolejne 2,5 km, a także powstały dwie estakady.

Podkarpacie

Jest przetarg na rozbudowę drogi z Przemyśla do Medyki

PRZEMYŚL. Otwarcie ofert odbędzie się 16 września br.

Podkarpacie

Zapowiadają kolejne burze z gradem

PODKARPACIE. Ostrzeżenie obowiązuje do 13 sierpnia, do godz. 06.00.

Podkarpacie

Która gmina jest najbogatsza na Podkarpaciu?

PODKARPACIE. Najbogatszą gminą w województwie podkarpackim była jedna z gmin w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Podkarpacie

61-latek zaatakował maczetą kobietę i mężczyznę

PODKARPACIE. 61-letni mężczyzna przed domem uderzył maczetą w kark 44-latkę.

Reklama