Rzeszów - Sobota, 01.11.2025
Reklama

W święta więcej patroli policji na podkarpackich drogach

Dodano: 23.12.2022 r.

fot. Archiwum KWP Rzeszów
fot. Archiwum KWP Rzeszów
PODKARPACIE. W sobotę, 24 grudnia podkarpaccy policjanci rozpoczną działania pod kryptonimem „Boże Narodzenie”. Ich głównym celem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem podróżujących. Akcja potrwa do poniedziałku, 26 grudnia.
 
W związku z okresem świątecznym, policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach województwa podkarpackiego. W związku z tym, nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwać więcej patroli.
 
Głównym celem policyjnych działań pod hasłem „Boże Narodzenie” jest niezmiennie ułatwienie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem.
 
Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych, tj. przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych.
 
Reklama
Do działań skierowane zostaną również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Funkcjonariusze będą także kontrolować stan trzeźwości
 
Policja zwraca się do kierowców z apelem o rozwagę i ostrożność za kierownicą.
 
Tegoroczne działania pod hasłem „Boże Narodzenie” potrwają od soboty 24 grudnia do poniedziałku 26 grudnia.    

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W czwartek na Podkarpaciu będzie bardzo gorąco, nawet 35 stopni. Ostrzeżenie IMGW!

PODKARPACIE. Nawet 35 stopni Celsjusza – taką temperaturę mogą wskazać dziś termometry na Podkarpaciu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia w związku z upałami.

Podkarpacie

Wiemy, kto wybuduje rampy do odśnieżania tirów przy S19 oraz A4 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która zajmie się zaprojektowaniem, a później budową ramp do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) zlokalizowanych przy drodze ekspresowej S19...

Podkarpacie

Poranny wypadek na A4 w kierunku Rzeszowa. Zderzenie osobówki w lawetą

PODKARPACIE. Dziś rano, na 606 km autostrady A4 w kierunku Rzeszowa, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Podkarpacie

Od 1 lipca wspólny bilet na autobusy ZG PKS i pociągi Polregio

PODKARPACIE. Związek Gmin „PKS” i Polregio podpisały porozumienie o współpracy, którego efektem jest wprowadzenie wspólnego biletu. Jest to inicjatywa Województwa Podkarpackie, które w znacznym stopniu finansuje tę usługę.

Podkarpacie

Nocny wypadek na autostradzie A4. Pojazdy zapaliły się, jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Do groźnego wypadku doszło dziś w nocy na autostradzie A4 w województwie podkarpackim. Samochód dostawczy zderzył się z motorowerem. Obydwa pojazdy stanęły w płomieniach. Poważnie ranny został kierujący jednośladem.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! W poniedziałek upały i burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II dotyczące upału oraz burz, jakie prognozowane są na terenie Podkarpacia.

Podkarpacie

Dodatkowa akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o dodatkowej akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Postęp prac na S19 Babica – Jawornik. Powstaje tu najwyższa estakada w Polsce

PODKARPACIE. Od zakończenia przerwy zimowej, tempo prac na budowie drogi ekspresowej S19 między Babicą a Jawornikiem znacznie przyspieszyło. Roboty prowadzone są w każdej branży. Zaawansowanie prac wynosi blisko 50 proc.

Reklama