Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

W weekend wzmożony ruch pojazdów wojskowych na trasie Rzeszów - Nowa Dęba

Dodano: 21.10.2022 r.

fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich
fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich
PODKARPACIE. W nocy z soboty na niedzielę (22 na 23 października br.) z Rzeszowa na poligon w Nowej Dębie wyruszy kolumna pojazdów wojskowych. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak informuje 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, ruch wojsk ma związek z wcześniej zaplanowanym ćwiczeniem pod kryptonimem Puma-22. Przejazd kolumny pojazdów wojskowych, w tym ciężkiego sprzętu gąsienicowego, odbędzie się w godzinach 22:00 – 3:00. Pojazdy będą poruszały się po drogach, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na odpowiednio przygotowanych nakładkach, tak aby nie uszkodzić nawierzchni. Podczas przejazdu kolumny, może wystąpić hałas.

Wojsko apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a w szczególności nie wjeżdżanie pomiędzy pojazdy kolumn wojskowych.

Puma-22 to międzynarodowe ćwiczenie państw Grupy Wyszehradzkiej. Podczas manewrów wspólnie szkolić się będą żołnierze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. W ćwiczeniu wezmą udział także pododdziały ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Celem manewrów jest zwiększanie interoperacyjności ćwiczących wojsk. Pierwszoplanowym ćwiczącym podczas Puma-22 jest 21 Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

 
Źródło: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek pod Mielcem

PODKARPACIE. Nie żyje 57-letni kierowca fiata, który zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

Kompletnie pijana matka przywiozła autem dziecko do przedszkola

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miała 34-latka, która przywiozła samochodem swoją 5-letnią córkę do przedszkola. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który natychmiast zareagował i uniemożliwił nieodpowiedzialnej kobiecie dalszą jazdę. Grozi jej...

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Jarosław Janeczko ponownie objął funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła mu powołanie na pięcioletnią kadencję.

Podkarpacie

Na obwodnicy Stalowej Woli wywróciła się cysterna, wycieka paliwo. Utrudnienia potrwają kilka godzin

STALOWA WOLA. Przed godz. 11:00 na drodze krajowej nr 77 w Stalowej Woli przewróciła się cysterna. Na miejscu pracują służby. Droga jest całkowicie zablokowana.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na DK73 w Kołaczycach

PODKARPACIE. Dziś we wczesnych godzinach porannych na odcinku drogi krajowej nr 73 Pilzno - Jasło doszło do tragicznego wypadku. Samochód ciężarowy potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył.

Podkarpacie

Wypadek na autostradzie A4 w Woli Dalszej. Samochód wypadł z drogi

Do wypadku doszło około godz. 7:30 na odcinku autostrady A4 pomiędzy Łańcutem a Przeworskiem, na wysokości Woli Dalszej. Ranne zostały dwie osoby.

Podkarpacie

Wypadek na DK 73 w Brzostku. Wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. Trzy pojazdy zderzyły się na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Brzostek w powiecie dębickim. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Reklama