Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

Wiadukt w Babicy oddany do użytku kierowców

Dodano: 23.12.2024 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Od kilku dni kierowcy mogą korzystać już z wiaduktu nad koleją w Babicy. Obiekt powstał w ramach budowy drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

Wiadukt o długości ponad 55 metrów, jest częścią węzła Babica, który powstaje w ramach budowy odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. Obiekt znajduje się w ciągu drogi - łącznika między drogą krajową nr 19 a drogą wojewódzką relacji Babica – Strzyżów - Wiśniowa – Warzyce. Bezkolizyjnie przeprowadza ruch samochodowy nad linią kolejową łączącą Rzeszów Główny ze stacją Jasło oraz nad pasami technologicznymi.

- Docelowo, po wiadukcie poprowadzony będzie ruch pieszo – rowerowy. Jednak do czasu zakończenia prac na rondach w obrębie wiaduktu, piesi będą poruszać się na dotychczasowych zasadach – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Długość obiektu wynosi ponad 55 metrów. Obiekt składa się z trzech przęseł i czterech podpór.

Otwarcie nowego wiaduktu usprawni ruch pojazdów w kierunku Strzyżowa i Domaradza. Do tej pory w rejonie przejazdu kolejowego w Babicy tworzyły się zatory drogowe. Nakładał się tutaj ruch na kierunkach Rzeszów - Strzyżów – Domaradz, zarówno ten lokalny, jak i tranzytowy oraz turystyczny w kierunku Bieszczad. Przepustowość obniżał dodatkowo ruch pojazdów z placu budowy S19.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zakończono śledztwo ws. wypadku w Medyni Głogowskiej. Sprawcy grozi 12 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE.  Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Łańcucie.

Podkarpacie

Policyjna akcja „Boże Narodzenie 2019”. 42 osoby nietrzeźwe i 17 wypadków bez ofiar

RZESZÓW, PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zakończyli tegoroczne działania "Boże Narodzenie 2019".

Podkarpacie

Poszukiwało go kilkadziesiąt osób. Jego ciało odnaleziono w rzece

PODKARPACIE. Policjanci i strażacy prowadzili poszukiwania 63-letniego mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który w piątek wyszedł z domu i nie powrócił.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. W budynku gospodarczym był wilk

PODKARPACIE. Nietypowe zgłoszenie otrzymali kilka dni temu strzyżowscy policjanci.

Podkarpacie

GDDKiA o drogach krajowych na Podkarpaciu w 2019 roku. Na jakim etapie jest S19 do Barwinka?

PODKARPACIE. W 2020 roku zaplanowano prace budowlane na 54 km S19. 

Podkarpacie

Tragiczny w skutkach pożar niedaleko Kolbuszowej

PODKARPACIE. Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali 23 grudnia po godzinie 14.00.

Podkarpacie

Od wtorku rozpoczyna się policyjna akcja „Boże Narodzenie 2019”

PODKARPACIE. Tegoroczne działania trwać będą od wtorku 24 grudnia do niedzieli 29 grudnia.

Podkarpacie

Intensywne opady deszczy na Podkarpaciu utrzymają się do wtorku

PODKARPACIE. Opady utrzymają się od godz. 07:50 dnia 23.12.2019 do godz. 14:00 dnia 24.12.2019.

Reklama