Rzeszów - Wtorek, 05.05.2026
Reklama

Więcej policjantów na drogach w weekend majowy

Dodano: 30.04.2026 r. / Redakcja

fot. KWP w Rzeszowie
fot. KWP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zapowiadają wzmożone działania na drogach regionu w związku z majowym weekendem, który potrwa od 30 kwietnia do 4 maja. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu, szczególnie na trasach prowadzących do popularnych miejscowości turystycznych.

Reklama

Patrole policyjne, w tym motocykliści oraz radiowozy oznakowane i nieoznakowane z wideorejestratorami, pojawią się w większej liczbie. Policjanci skupią się na eliminowaniu nieprawidłowego wyprzedzania, wymuszania pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzestrzegania przepisów dotyczących pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwrócono na kierowców pod wpływem alkoholu – mogą oni spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości. Reakcja funkcjonariuszy spotka również osoby przekraczające prędkość oraz poruszające się pojazdami w złym stanie technicznym. W miejscach szczególnie niebezpiecznych kontrole prędkości będą prowadzone kaskadowo.

Policja apeluje do kierowców o odpowiedzialność i sprawdzenie stanu technicznego pojazdów przed podróżą. Przypomina również o bezwzględnym obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez wszystkich pasażerów oraz prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach lub na podstawkach. Ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie pojazdu podczas postoju, w tym unikanie pozostawiania wartościowych przedmiotów na widoku.

Osoby wyjeżdżające na dłużej proszone są o zabezpieczenie swoich domów i mieszkań. Należy upewnić się, że drzwi i okna są zamknięte. Wskazane jest również poproszenie sąsiadów o pomoc w stworzeniu pozorów obecności, np. poprzez otwieranie okien czy włączanie świateł wieczorem.

Dodatkowo, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z 31 lipca 2007 roku, w dniach 30 kwietnia i 2 maja, w godzinach od 18:00 do 22:00, a także 1 i 3 maja, od 8:00 do 22:00, obowiązywać będzie zakaz ruchu dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Źródło: KWP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki z cysterną na DK19 w Iskrzyni. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policja wprowadziła objazdy.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną nowe przystanki kolejowe

PODKARPACIE. Dodatkowe przystanki powstaną w Mielcu, Chorzelowie i Strzyżowie. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 zakażeń, 25 zgonów [9.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1208 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

79-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Kilka zastępów straży pożarnych gasiło pożar jednorodzinnego domu w miejscowości Niedźwiada w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W budynku znaleziono zwęglone zwłoki kobiety, najprawdopodobniej właścicielki domu.

Podkarpacie

Wypadek na A4 koło Łańcuta. 1 osoba ranna

POKDAPRACIE. 77-letnia kobieta ucierpiała w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na łańcuckim odcinku autostrady A4.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1000 zakażeń, 5 zgonów [8.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1027 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Przetarg na kolejny odcinek S19. Powstanie prawie kilometrowy tunel

Będzie to jeden z trudniejszych w realizacji fragmentów drogi. W ramach inwestycji powstanie m.in. blisko kilometrowy tunel oraz kilkanaście obiektów inżynierskich.

Podkarpacie

Zwęglone zwłoki mężczyzny w spalonym samochodzie

PODKARPACIE. Sanoccy policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru samochodu, do którego doszło w miejscowości Bukowsko w powiecie sanockim. W aucie ujawniono zwęglone zwłoki mężczyzny.

Reklama