Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek nowymi wicewojewodami podkarpackimi

Dodano:

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul przedstawiła w środę swoich zastępców. Funkcję wicewojewodów objęli: Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek. Zdaniem wojewody „to osoby doświadczone, bardzo dobrze przygotowane do pracy w urzędzie”.


fot. PUW w Rzeszowie

Wiesław Buż jest absolwentem socjologii (spec. organizacja i zarządzanie) w Wyższej Szkoły Społeczno – Gospodarczej w Tyczynie. To dyplomowany członek rad nadzorczych w jednoosobowych Spółkach Skarbu Państwa oraz spółkach z Udziałem Skarbu Państwa. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie i spółdzielczości. W latach 2010-2019 zasiadał w Radzie Miasta Rzeszowa, w latach 2019-2023 był posłem na Sejm RP IX kadencji.

Wiesław Buż pełniąc funkcję wicewojewody będzie odpowiedzialny m.in. za nadzór nad realizacją zadań Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w PUW oraz Wojewódzkiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności  w Województwie Podkarpackim. Będzie również nadzorował Wojewódzkie Inspektoraty: Farmaceutyczny, Inspekcji Handlowej i Nadzoru Budowlanego oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Reklama
fot. PUW w Rzeszowie

Paweł Bartoszek ukończył studia na kierunku handel i marketing w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Następnie studiował Organizację i Techniki Transportowe na Politechnice Radomskiej oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli. W 2023 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku Master of Business Administration. W latach 2014-2018 był starostą tarnobrzeskim. Ponadto pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu GS „SCh” w Trześni, był kierownikiem oczyszczalni ścieków Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach, pracował też jako wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Będzie wicewojewodą odpowiedzialnym za: Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych,, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Wojewódzką Inspekcję Geodezyjną i Kartograficzną. Będzie również nadzorował pracę Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej, a w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim – Wydziały Środowiska i Rolnictwa oraz Nieruchomości.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [18.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali na walkę z Covid-19

PODKARPACIE. 76 respiratorów i 83 kardiomonitory trafiło do podkarpackich szpitali. To kolejne wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Podkarpacie

11-latek potrącony przez samochód. Śmigłowiec zabrał go do szpitala w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obrażenia 11-latka nie zagrażają jego życiu.

Podkarpacie

Szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym znów otwarte

PODKARPACIE. Przez blisko 2 tygodnie niektóre szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym były nieczynne z powodu remontu. Od 16 listopada wszystkie trasy są już dostępne dla turystów.

Podkarpacie

Dostawczakiem uderzył w wiadukt kolejowy

PODKARPACIE. 30-letni kierowca dostawczego Iveco nie zmieścił się pod wiaduktem. Mężczyzna kierował się nawigacją i nie zauważył znaku. 

Podkarpacie

Dwa ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Sanepid podał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Pobili taksówkarza, bo nie chciał zabrać psa

PODKARPACIE. 41-letni taksówkarz z Krosna został brutalnie pobity przez trzy osoby - dwóch mężczyzn i kobietę. 

Reklama