Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Władysław Ortyl zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin poszkodowanych w powodzi

Dodano:

fot. UMWP
fot. UMWP
Samorząd Województwa Podkarpackiego wesprze finansowo gminy, które ucierpiały na skutek powodzi. Taką deklarację złożył dziś marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji prasowej w Wadowicach Górnych.

Marszałek zaapelował także do innych samorządów o solidarność z powiatami i gminami, które ucierpiały podczas tegorocznej powodzi na Podkarpaciu.
 
- Ostatnie dni są czasem niezwykle trudnym dla tysięcy mieszkańców Podkarpacia. Żywioł, który dotknął znaczną część naszego regionu czyni ogromne zniszczenia i powoduje wielkie straty materialne – zalane są domy, gospodarstwa rolne i pola uprawne. Wierzę, że wspólnym wysiłkiem jesteśmy w stanie odbudować to, co zniszczył i w dalszym ciągu niszczy żywioł. Samorząd Województwa Podkarpackiego włączył się już w pomoc dla mieszkańców gmin, które ucierpiały w ostatnich dniach, ale potrzeby są nadal ogromne. W trudnych chwilach Polacy zawsze potrafili się jednoczyć i nieść pomoc innym, dlatego wierzymy, że i tym razem poszkodowani mieszkańcy województwa podkarpackiego nie pozostaną sami. Dlatego w poczuciu więzi, apeluję do samorządów województw o solidarność i hojność dla poszkodowanych. Ofiarność tych, którzy nie ucierpieli przywróci poszkodowanym nadzieję i szansę na lepsze jutro – apeluje marszałek Władysław Ortyl.
 
Reklama
O sytuacji powodziowej dyskutować będą radni podczas poniedziałkowej sesji sejmiku województwa. W związku z trudną sytuacją powodziową w województwie, zgodnie z sugestią marszałka województwa, jutro podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, nie będzie tradycyjnego pochodu ulicami Rzeszowa. Święto ograniczy się tylko do tradycyjnej akademii.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Węgliskach. Nie żyje 83-latek z powiatu rzeszowskiego

PODKARPACIE. 83-letni mężczyzna, kierujący mikrosamochodem, uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo udzielonej pomocy, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Zatrucie czadem w Lubaczowie. 4 osoby, w tym 2-letnie dziecko w szpitalu

LUBACZÓW. Cztery osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala. Wśród poszkodowanych było dwuletnie dziecko.

Podkarpacie

Ewa Leniart odwołana ze stanowiska wojewody podkarpackiego

PODKARPACIE. - Z dniem 2 listopada br., Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał Ewę Leniart ze stanowiska Wojewody Podkarpackiego - poinformował Michał Mielniczuk, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci wstępnie podsumowali działania "Wszystkich Świętych"

PODKARPACIE. 6 wypadków, 7 osób rannych, 1 ofiara śmiertelna, 17 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda na dzień dzisiejszy bilans działań podkarpackich policjantów związanych z dniem Wszystkich Świętych.

Podkarpacie

Podkarpacie. Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

PODKARAPCIE. W dniach od 9 do 16 listopada 2023 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Działania obejmą zasięgiem obszar o szerokości około 15 – 20...

Podkarpacie

Podkarpackie służby gotowe na zimę

PODKARPACIE. Podkarpackie służby są w pełnej gotowości do podjęcia wszelkich działań w sezonie zimowym, zapewnia wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Podkarpacie

Wypadek na autostradzie, w korku bus wiozący dziecko pod respiratorem. Pomogli policjanci

PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach eskortowali busa transportującego dziecko podłączone do respiratora. Bus utknął w korku po wypadku na autostradzie, a w urządzeniu podtrzymującym życie kończyła się bateria.

Podkarpacie

14-latek znęcał się nad małym kotem. Wrzucił go do studzienki i rzucał w niego cegłami

PODKARPACIE. Na pomoc zwierzęciu przybyli strażacy. O losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Reklama