Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego Oddziału Celnego w Przemyślu

Dodano:

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. 6 października w podprzemyskich Krównikach wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu.

Budowa nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu to największe przedsięwzięcie inwestycyjne Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim. Głównym założeniem inwestycji wartej ok. 50 mln złotych jest stworzenie optymalnych warunków kompleksowej obsługi przedsiębiorców, dokonujących obrotu towarowego z zagranicą oraz zapewnienie odpowiedniego zaplecza dla obsługujących ich funkcjonariuszy KAS.

Inwestycja powstanie na terenie o powierzchni 9,8 ha.  Działka znajduje się po wschodniej stronie Przemyśla w Krównikach (gm. Przemyśl), w odległości ok. 320 m od drogi krajowej prowadzącej z Przemyśla do przejścia granicznego w Medyce.

W ramach inwestycji powstaną: budynek biurowo- magazynowy, budynki pomocnicze oraz infrastruktura techniczna i komunikacyjna.  Część biurowa będzie dwukondygnacyjna, a część magazynowa obejmie m.in. część kontrolno-magazynową, magazyn depozytowy i  likwidacyjny.  Wśród budynków pomocniczych zaplanowano m.in. pomieszczenia dla kierowców oczekujących na odprawę celną.

Prace mają zakończyć się w 2024 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ruch wahadłowy na moście w Huzelach

PODKARPACIE. Utrudnienia na moście w Huzelach w związku z kontynuacją remontu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Pożar domu w Rakszawie. W środku znaleziono zwęglone zwłoki

PODKARPACIE. Pożar gasiło Kkilkudziesięciu strażaków. Policja wyjaśnia przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [27.05.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Czołowe zderzenia dostawczaka z osobówką. Bus się zapalił

PODKARPACIE. W Odrzykoniu, w powiecie krośnieńskim doszło do czołowego zderzenia dostawczego volkswagena z samochodem osobowym. Bus się zapalił. Jego kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Podkarpacie

Brawurowa jazda 24-latka. 31 punktów karnych i wysoki mandat

PODKARACIE. 24-letni motocyklista jechał blisko 120 km/h w terenie zabudowanym. Swoim stylem jazdy stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 32 zakażenia, 8 zgonów [26.05.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 15 zakażeń, 1 zgon [25.05.2021]

PODKARPACIE.  Województwo podkarpackie znalazło się na ostatnim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło u nas 15 nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. Mała liczba zakażeń w kraju i na Podkarpaciu

PODKARPACIE. „Mamy 559 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. To najniższa dzienna liczba nowych przypadków od 8 miesięcy.

Reklama