Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Wojewoda powołała konsultantów wojewódzkich

Dodano: 23.08.2019 r.

fot. UW Rzeszów
fot. UW Rzeszów
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła powołania na pięcioletnią kadencję konsultantom wojewódzkim w pięciu dziadzinach.

Z dniem 1 sierpnia 2019 r. na kolejną kadencję na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii onkologicznej powołano dr hab. n. med. Tomasza Kluza, który jest zatrudniony na stanowisku kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Natomiast z dniem 19 sierpnia 2019 r., na kolejną pięcioletnią kadencję, zostali powołani konsultanci w dziedzinach:
– endokrynologii i diabetologii dziecięcej – prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, kierownik II Kliniki Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej (Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie);
– endokrynologii –  dr n. med. Mariusz Partyka, zastępca kierownika w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych (Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie);
Reklama
– diabetologii – dr n. med. Mariusz Dąbrowski.

Konsultanci w ramach pełnienia swoich funkcji wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta jak również przeprowadza kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rowerzysta z Tarnobrzega ukarany mandatem w wysokości 2500 zł

PODKARACIE. Wysoką cenę za jazdę pod wpływem alkoholu zapłaci 63-letni rowerzysta z Tarnobrzega. Mężczyzna miał blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Podkarpacie

Ponad 680 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 24 osoby [5.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 681 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kolejne 196 osób wyzdrowiało. Zmarło 24 osoby - 21 nich miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 560 zakażeń, 10 zgonów [4.01.2022]

PODKARPACIE.Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 565 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 191 osób wyzdrowiało. Zmarło 10 osób.

Podkarpacie

Pracownicy ZUS pomogą w składaniu wniosków o RKO i 500 plus

PODKARPACIE. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w naszym regionie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [3.01.2021]

PODKARPACIE. W poniedziałek, 3 stycznia 2022 r.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 246 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kolejne 391 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Przemyślu. Auto potrąciło 72-letnią kobietę

PODKARPACIE. Dziś rano w Przemyślu, 38-letni kierowca peugeota potrącił idącą chodnikiem 72-letnią kobietę. Niestety, pomimo pomocy medycznej, piesza zmarła.

Podkarpacie

630 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 41 osób [31.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 630 nowych zakażeń w województwie podkarpackim. Kolejnych 668 osób wyzdrowiało. Zmarło 41 osób. 

Reklama