Rzeszów - Sobota, 05.07.2025
Reklama

Wojewoda powołała konsultantów wojewódzkich

Dodano:

fot. UW Rzeszów
fot. UW Rzeszów
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła powołania na pięcioletnią kadencję konsultantom wojewódzkim w pięciu dziadzinach.

Z dniem 1 sierpnia 2019 r. na kolejną kadencję na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii onkologicznej powołano dr hab. n. med. Tomasza Kluza, który jest zatrudniony na stanowisku kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Natomiast z dniem 19 sierpnia 2019 r., na kolejną pięcioletnią kadencję, zostali powołani konsultanci w dziedzinach:
– endokrynologii i diabetologii dziecięcej – prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, kierownik II Kliniki Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej (Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie);
– endokrynologii –  dr n. med. Mariusz Partyka, zastępca kierownika w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych (Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie);
Reklama
– diabetologii – dr n. med. Mariusz Dąbrowski.

Konsultanci w ramach pełnienia swoich funkcji wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta jak również przeprowadza kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Sanoka

SANOK. 31 stycznia br. nastąpiło oficjalne otwarcie obwodnicy Sanoka. 

Podkarpacie

Jolanta Sawicka nowym wicewojewodą podkarpackim

PODKARPACIE. Jolanta Sawicka z dniem 31 stycznia objęła funkcję wicewojewody podkarpackiego.

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Lubaczowa. W piątek oddadzą do użytku obwodnicę Sanoka

W zeszłym tygodniu oficjalnie otwarto obwodnicę Lubaczowa, a już jutro do użytku kierowców oddana zostanie obwodnica Sanoka.

Podkarpacie

16-latkowi petarda wybuchła w dłoni. Chłopak trafił do szpitala

PRZEMYŚL. Z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Podkarpacie

Wyremontują drogę na odcinku Sanok-Zagórz. Przetarg wygrała firma z Rzeszowa

SANOK, RZESZÓW. Inwestycja ma zostać wykonana w terminie 32 miesięcy od daty oficjalnego podpisania umowy na realizacje.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z tirem. Nie żyje 17-latka

PODKARPACIE. Wczoraj po godz. 19, w Kopkach na drodze krajowej nr 77 doszło do tragicznego wypadku.

Podkarpacie

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszą. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy

PODKARPACIE. 43-letni kierowca fiata wsiadł do pojazdu mając 3 promile alkoholu.

Podkarpacie

Miał być przesłuchiwany przez policje. Był pijany i na komendę dotarł własnym samochodem

LESKO. Mężczyzna miał być przesłuchany. Policjanci, którzy brali udział w czynnościach, wyczuli od niego alkohol.

Reklama