Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Wracają tymczasowe kontrole na granicach, w tym na granicy w Barwinku

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
PODKARPACIE. Od 10 do 16 lutego br. przywrócone zostaną kontrole graniczne na polskich granicach, w tym na granicy ze Słowacją w Barwinku.

Czasowe przywrócenie kontroli ma związek z konferencją w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego br.

Celem przywrócenia kontroli jest zapewnienia bezpieczeństwa i niezakłóconego przebiegu spotkania ministerialnego w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, którego Polska jest gospodarzem a wraz ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki jego współorganizatorem.

W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego na wszystkich odcinkach granicy wewnętrznej Schengen czasowo przywrócona zostanie kontrola graniczna. Dotyczy to granicy lądowej, powietrznej i morskiej. Kontrola osób wjeżdżających będzie obowiązywała od 10 do 16 lutego br.

Możliwość przywrócenia tymczasowej kontroli granicznej na granicach wewnętrznych była wielokrotnie wykorzystywana w krajach strefy Schengen. Podobne rozwiązania były stosowane w Polsce podczas EURO 2012, COP19 w Warszawie w 2013 r., Szczytu NATO w 2016 r., Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. czy w trakcie grudniowej konferencji COP 24 w Katowicach.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Otwarto obwodnice Kolbuszowej

PODKARPACIE. Oficjalne otwarcie obwodnicy odbyło się 6 grudnia.

Podkarpacie

Zderzenie dwóch samochodów. Do szpitala trafiło 8-miesięczne dziecko

PODKARPACIE. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca citroenem uderzyła w tył jadacego przed nią samochodu marki renault master.

Podkarpacie

Od 6 grudnia obowiązkowa „jazda na suwak” i „korytarz życia”

PODKARPACIE, POLSKA. 6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak.

Podkarpacie

Andrzej Duda odwiedzi Podkarpacie. Prezydent RP złoży wizytę w Brzozowie i Dubiecku

PODKARPACIE. 9 grudnia 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi województwo podkarpackie.

Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił dwie kobiety. Jedna z nich nie przeżyła wypadku

PODKARPACIE. Kierujący oplem był nietrzeźwy, miał 2,5 promila alkoholu.

Podkarpacie

Doprowadził do kolizji, wioząc cztery osoby. Był pijany i poszukiwany

PODKARPACIE. Sprawcą kolizji okazał się 32-letni mężczyzna, w którego organizmie alkomat wykazał prawie 2 promile alkoholu.

Podkarpacie

Rozbito grupę przestępczą funkcjonującą m.in. na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podczas śledztwa zabezpieczono ponad 200 automatów do gier.

Reklama