Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Wybrano wykonawców remontu trzech mostów na Podkarpaciu

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Rzeszowski oddział GDDKiA wybrał wykonawców w przetargu na remont trzech mostów w ciągu dróg krajowych nr 9, 73 i 94. Prace remontowe mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.

Zadanie podzielono na trzy części: remont mostu w Nowej Dębie w ciągu DK9 Radom – Rzeszów, remont mostu w miejscowości Klecie w ciągu DK73 Wiśniówka – Jasło oraz remont mostu przez San w Radymnie w ciągu DK94 Jędrzychowice – Korczowa.

Mosty w Nowej Dębie oraz w Radymnie wyremontuje PRIMOST POŁUDNIE Sp. z o.o. - Lider Konsorcjum i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Spółka Akcyjna – Partner Konsorcjum została wybrana jako najkorzystniejsza na remont mostu w m. Nowa Dęba, w ciągu DK9 oraz na remont mostu przez rz. San w m. Radymno, w ciągu DK94.

Z kolei naprawą mostu przez rz. Gogołówka w m. Klecie w ciągu drogi krajowej nr 73 Wiśniówka – Jasło zajmie się firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk.

Prace mają być realizowane tzw. połówkami, czyli z zachowaniem jednokierunkowego ruchu kołowego w trakcie prowadzenia robót. Remonty mają być zakończone do końca października br.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 800 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 33 osoby [27.11.2020]

PODKARPACIE. Zmarło 33 osoby, z czego 32 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Zderzenie busa z cysterną w Cmolasie

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 9 w Cmolasie doszło do zderzenia mercedesa vito i cysterny. Samochody wylądowały w rowie. W wypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.  

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Został nim lek. med. Mariusz Jednakiewicz.

Podkarpacie

Marszałek nagrodził najlepsze organizacje pozarządowe

PODKARPACIE. Ogłoszono laureatów Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”. Nagrody i wyróżnienia przyznano po raz piąty.  

Podkarpacie

Koronawirus. 590 nowych przypadków na Podkarpaciu [25.11.2020]

PODKARPACIE. Zmarło 36 osób, w tym 33 z chorobami współistniejącymi.

Podkarpacie

30 punktów drive-thru na Podkarpaciu. Najwięcej testuje się w Rzeszowie

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim łącznie pobrano 6113 wymazów.

Podkarpacie

Pożar w sortowni śmieci pod Jasłem

PODKARPACIE. Przez 6 godzin gaszono pożar hali w sortowni śmieci w Wolicy. W akcji udział wzięło 28 zastępów straży pożarnej. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Podkarpacie

Pędził autostradą A4 blisko 250 km/h. Był pod wpływem

PODKARPACIE. 23-letni kierowca bmw jechał łańcuckim odcinkiem autostrady A4 blisko 250 km/h. Co więcej, mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu i prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków.

Reklama