Rzeszów - Czwartek, 30.10.2025
Reklama

Wykoleił się pociąg z uchodźcami z Ukrainy

Dodano: 04.03.2022 r.

fot. Michał Hubala / Biuro Prasowe UMWP
fot. Michał Hubala / Biuro Prasowe UMWP
PODKARPACIE. Jadący z Krościenka do Tarnowa pierwszy pociąg ewakuacyjny z uchodźcami z Ukrainy wykoleił się. Pociąg przewoził około 250 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wczoraj na Podkarpaciu wyruszył pierwszy pociąg z uchodźcami z Ukrainy na udrożnionej linii kolejowej 108. Niestety, na odcinku Ustrzyki Dolne – Uherce w miejscowości Ustjanowa Górna pociąg wykoleił się. - Z szyn wypadł pierwszy zestaw kołowy - informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu pracowały służby techniczne. Dla podróżnych podstawiono nowy pociąg, który zabrał ich w dalszą trasę do Tarnowa.




 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wybrano wykonawcę obwodnicy Pilzna

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pilzna w ciągu DK73. W przypadku braku odwołań oraz przedłożenia przesz wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy, możliwe będzie...

Podkarpacie

Kolejny przetarg na przygotowanie rozbudowy DK28 Długie - Sanok

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie dokumentacji dla rozbudowy DK28 Długie – Sanok. Poprzedni został unieważniony, ponieważ oferty przekraczały założony budżet.

Podkarpacie

Ogromne pieniądze na modernizację kolei na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Polskie Linie Kolejowe podpisały dwie umowy na modernizację ważnych linii kolejowych na Podkarpaciu. Łączna wartość inwestycji to blisko 2 miliardy złotych.

Podkarpacie

Wybrano wykonawcę obwodnicy Brzostku i Kołaczyc

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Brzostku i Kołaczyc w ciągu DK73. Najkorzystniejsza ofertę złożyła spółka PORR.

Podkarpacie

Zakończyły się remonty dwóch mostów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zakończył się remont mostu przez rz. Trzebośnica w m. Ruda Łańcucka w ciągu DK77 i mostu przez rz. Olszanka w m. Olszany w ciągu DK28.

Podkarpacie

Dwie nowe wystawy czasowe w łańcuckim zamku

ŁAŃCUT. Dwie nowe wystawy czasowe można oglądać w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Wystawy znajdują się w Sali Balowej oraz na II piętrze rezydencji. Można je zobaczyć w trakcie zwiedzania ekspozycji.

Podkarpacie

Tragedia nad zalewem w Radymnie. Utonął 37-latek

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Radymno został znaleziony martwy przy pomoście nad zalewem ZEK. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny.

Podkarpacie

Wypadek podczas Drift Show w Jarosławiu. BMW wjechało w kobietę

JAROSŁAW. Podczas niedzielnej imprezy motoryzacyjnej w Jarosławiu, doszło do wypadku. 38-latek kierujący bmw wjechał w kobietę. 49-latka została przetransportowana do szpitala. Zawody zostały przerwane.

Reklama