Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Wypadek autokaru z turystami w Makowej

Dodano: /

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych

PODKARPACIE. Autokar z około 40 pasażerami wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do wypadku doszło około godz. 10:30, w miejscowości Makowa w powiecie przemyskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu wycieczkowego który jechał z Arłamowa, najprawdopodobniej podczas wymijania z samochodem ciężarowym, wypadł z drogi i wjechał do rowu. Podróżujący, którzy znajdowali się w autokarze o własnych siłach opuścili pojazd.

Osobom poszkodowanym ratownicy medyczni i strażacy udzielili pomocy na miejscu. Żaden z pasażerów nie wymagał hospitalizacji. Wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni do hotelu.

Jak informował serwis remiza.pl, w pierwszej chwili na miejsce zdarzenia zostały skierowane trzy śmigłowce LPR z baz w Krakowie, Kielcach i Sanoku. Jednak zanim dotarły na miejsce, zostały odwołane.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, którzy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.


Źródło: KMP w Przemyślu, KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Straszęcinie. Nie żyje 35-letni kierowca hondy

PODKARPACIE. Kierujący hondą, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jego życia nie udało się uratować. Jadący z nim pasażer trafił do szpitala.

Podkarpacie

Szedł środkiem jezdni, został potrącony przez samochód. 56-latek zginął na miejscu

PODKARPACIE. Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Kierowca fiata potrącił 56-letniego pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ciężarówka najechała na mężczyznę. 65-latek zginął na miejscu

PODKARPACKIE. Do śmiertelnego potrącenia doszło dziś w nocy (po godz. 2:00) w miejscowości Kurzyna Wielka w powiecie niżańskim. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął 65-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Witold Błaż został powołany na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neonatologii.

Podkarpacie

Pożar drewnianej karczmy w Bieszczadach. W akcji blisko 100 strażaków

PODKARPACIE. Służby pracują na miejscu pożaru karczmy myśliwskiej Wilcza Jama w miejscowości Smolnik, w powiecie bieszczadzkim. W akcji gaśniczej bierze udział blisko 100 strażaków.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Brzozowie. Są ofiary śmiertelne

BRZOZÓW. Dwie osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Rzecznej w Brzozowie. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

Podkarpacie

Rozbudowa S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka. Zamknięty MOP w Stobiernej

PODKARPACIE. W związku z pracami przy rozbudowie drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ – Jasionka, od poniedziałku 3 marca nieczynny będzie MOP w Stobiernej przy S19 (kierunek Lublin).

Reklama