Rzeszów - Sobota, 18.07.2026
Reklama

Wypadek busa na autostradzie A4. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dodano: 16.04.2026 r. / Redakcja

Wypadek busa na A4 w Budach Łańcuckich / fot. Kacper Ulhurski, KP PSP Łańcut
Wypadek busa na A4 w Budach Łańcuckich / fot. Kacper Ulhurski, KP PSP Łańcut

PODKARPACIE. Na łańcuckim odcinku autostrady A4 bus z sześcioma obywatelami Ukrainy uderzył w bariery energochłonne i dachował. Dwie osoby, w tym kierowca, trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło w środę około godz. 17:00 na pasie w kierunku Rzeszowa.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący busem marki Mercedes 56-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Samochód przewrócił się na bok. Podróżowało nim sześć osób, w tym dziecko. Do szpitala trafili kierowca oraz jedna z pasażerek. Kierowca był trzeźwy.

Jako pierwsi pomocy udzielili żołnierze z Wojskowej Straży Pożarnej z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz z wojskowej karetki z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy przejeżdżali tamtędy w kolumnie.

Do wypadku skierowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy straży pożarnych, w tym z KP PSP Łańcut, KP PSP Przeworsk, OSP Budy Łańcuckie oraz OSP Korniaktów Północny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pomogli ratownikom w udzialenieu pomocy poszkodowanymi spradzili, czy w pojeździe nia ma innych osób.

Przez kilka godzin, autostrada w kierunku Rzeszowa była zablokowana. 

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [29.10.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 378 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejnych 301 osób wyzdrowiało. Ostatniej doby zmarło sześć osób w wyniku zakażenia koronawirusem przy udziale chorób współistniejących.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 350 zakażeń, 4 zgony [28.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 356 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 163 osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Rekord zakażeń IV fali [27.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 428 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. To najwyższa dobowa liczba nowych przypadków od kwietnia br.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [26.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 255 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarły 2 osoby. 

Podkarpacie

Podsumowanie akcji "Truck & Bus" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacka policja podsumowała wczorajszą akcję "Truck & Bus". Skontrolowano ponad 900 pojazdów.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [25.10.2021]

​PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 176 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejnych 109 osób wyzdrowiało. Ostatniej doby nie odnotowano zgonów związanych z zakażeniem koronawirusem.

Podkarpacie

Podkarpacie się wyludnia, przybywa mieszkańców Rzeszowa

PODKARPACIE. Z końcem pierwszego półrocza tego roku województwo podkarpackie liczyło mniej ludności niż w analogicznym czasie 2020 r. Zwiększyła się natomiast liczba mieszkańców Rzeszowa.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 260 zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [22.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 264 nowe zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 130 osób wyzdrowiało. W wyniku chorób współistniejących z COVID-19 zmarło 6 osób.

Reklama