Rzeszów - Wtorek, 28.04.2026
Reklama

Wypadek busa na autostradzie A4. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dodano: 16.04.2026 r. / Redakcja

Wypadek busa na A4 w Budach Łańcuckich / fot. Kacper Ulhurski, KP PSP Łańcut
Wypadek busa na A4 w Budach Łańcuckich / fot. Kacper Ulhurski, KP PSP Łańcut

PODKARPACIE. Na łańcuckim odcinku autostrady A4 bus z sześcioma obywatelami Ukrainy uderzył w bariery energochłonne i dachował. Dwie osoby, w tym kierowca, trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło w środę około godz. 17:00 na pasie w kierunku Rzeszowa.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący busem marki Mercedes 56-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Samochód przewrócił się na bok. Podróżowało nim sześć osób, w tym dziecko. Do szpitala trafili kierowca oraz jedna z pasażerek. Kierowca był trzeźwy.

Jako pierwsi pomocy udzielili żołnierze z Wojskowej Straży Pożarnej z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz z wojskowej karetki z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy przejeżdżali tamtędy w kolumnie.

Do wypadku skierowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy straży pożarnych, w tym z KP PSP Łańcut, KP PSP Przeworsk, OSP Budy Łańcuckie oraz OSP Korniaktów Północny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pomogli ratownikom w udzialenieu pomocy poszkodowanymi spradzili, czy w pojeździe nia ma innych osób.

Przez kilka godzin, autostrada w kierunku Rzeszowa była zablokowana. 

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 ozdrowieńców. Nowe zakażenia i zgony [19.11.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 1 096 nowych zakażeniach na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 1253 osoby. Zmarło 51 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Narola

PODKARPACIE. „Za dwa lata pojedziemy nową obwodnicą Narola” – zapowiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podczas podpisania umowy z wykonawcą inwestycji.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [18.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali na walkę z Covid-19

PODKARPACIE. 76 respiratorów i 83 kardiomonitory trafiło do podkarpackich szpitali. To kolejne wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Podkarpacie

11-latek potrącony przez samochód. Śmigłowiec zabrał go do szpitala w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obrażenia 11-latka nie zagrażają jego życiu.

Podkarpacie

Szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym znów otwarte

PODKARPACIE. Przez blisko 2 tygodnie niektóre szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym były nieczynne z powodu remontu. Od 16 listopada wszystkie trasy są już dostępne dla turystów.

Podkarpacie

Dostawczakiem uderzył w wiadukt kolejowy

PODKARPACIE. 30-letni kierowca dostawczego Iveco nie zmieścił się pod wiaduktem. Mężczyzna kierował się nawigacją i nie zauważył znaku. 

Reklama