Rzeszów - Sobota, 18.07.2026
Reklama

Wypadek busa na autostradzie A4. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dodano: 16.04.2026 r. / Redakcja

Wypadek busa na A4 w Budach Łańcuckich / fot. Kacper Ulhurski, KP PSP Łańcut
Wypadek busa na A4 w Budach Łańcuckich / fot. Kacper Ulhurski, KP PSP Łańcut

PODKARPACIE. Na łańcuckim odcinku autostrady A4 bus z sześcioma obywatelami Ukrainy uderzył w bariery energochłonne i dachował. Dwie osoby, w tym kierowca, trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło w środę około godz. 17:00 na pasie w kierunku Rzeszowa.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący busem marki Mercedes 56-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Samochód przewrócił się na bok. Podróżowało nim sześć osób, w tym dziecko. Do szpitala trafili kierowca oraz jedna z pasażerek. Kierowca był trzeźwy.

Jako pierwsi pomocy udzielili żołnierze z Wojskowej Straży Pożarnej z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz z wojskowej karetki z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy przejeżdżali tamtędy w kolumnie.

Do wypadku skierowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy straży pożarnych, w tym z KP PSP Łańcut, KP PSP Przeworsk, OSP Budy Łańcuckie oraz OSP Korniaktów Północny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pomogli ratownikom w udzialenieu pomocy poszkodowanymi spradzili, czy w pojeździe nia ma innych osób.

Przez kilka godzin, autostrada w kierunku Rzeszowa była zablokowana. 

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 39 zakażeń, 29 wyzdrowień na Podkarpaciu. W Rzeszowie 6 nowych przypadków [14.08.2020]

PODKARPACIE. W dzisiejszym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 39 nowych osobach zakażonych w województwie podkarpackim. Kolejne 29 osób wyzdrowiało. Zmarł 78-letni mieszkaniec Przemyśla. W Rzeszowie potwierdzono 6 nwych przypadków.

Podkarpacie

35-latek z powiatu rzeszowskiego utonął w Jeziorze Solińskim

PODKARPACIE. Pierwszy w tym roku przypadek utonięcia w Jeziorze Solińskim. W Polańczyku utonął 35-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Koronawirus. 46 nowych przypadków na Podkarpaciu, 25 osób wyzdrowiało [13.08.2020]

PODKARPACIE. Dziś potwierdzono 46 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 25 osób wyzdrowiało, 1 osoba zmarła.

Podkarpacie

Drażnił go hałas kosiarki. Z bronią w ręku ruszył w stronę sąsiada

PODKARPACIE. Pijany 29-letni mieszkaniec pow. strzyżowskiego, chciał bronią zmusić sąsiada do wyłączenia kosiarki. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty.

Podkarpacie

Koronawirus. 16 zakażeń, 34 wyzdrowienia na Podkarpaciu. W Rzeszowie 8 przypadków [11.08.2020]

PODKARPACIE. W szpitalu w Łańcucie zmarł 79-letni pacjent zakażony koronawirusem.

Podkarpacie

14 sierpnia placówki ZUS będą nieczynne

W piątek 14 sierpnia sale obsługi klientów w placówkach ZUS będą nieczynne. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej.

Podkarpacie

Podkarpacie poszukuje Liderów Szlachetnej Paczki

W całej Polsce trwa rekrutacja Liderów do Szlachetnej Paczki. Na Podkarpaciu poszukiwanych jest 15 Liderów.

Podkarpacie

Tragedia nad wodą. W Dębicy utonął 22-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Pierwsze utonięcie tego lata w powiecie dębickim. 22-letni mężczyzna wszedł do potoku Ostra i już nie wypłynął.

Reklama