Rzeszów - Niedziela, 26.04.2026
Reklama

Wypadek busa na autostradzie A4. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dodano: 16.04.2026 r. / Redakcja

Wypadek busa na A4 w Budach Łańcuckich / fot. Kacper Ulhurski, KP PSP Łańcut
Wypadek busa na A4 w Budach Łańcuckich / fot. Kacper Ulhurski, KP PSP Łańcut

PODKARPACIE. Na łańcuckim odcinku autostrady A4 bus z sześcioma obywatelami Ukrainy uderzył w bariery energochłonne i dachował. Dwie osoby, w tym kierowca, trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło w środę około godz. 17:00 na pasie w kierunku Rzeszowa.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący busem marki Mercedes 56-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Samochód przewrócił się na bok. Podróżowało nim sześć osób, w tym dziecko. Do szpitala trafili kierowca oraz jedna z pasażerek. Kierowca był trzeźwy.

Jako pierwsi pomocy udzielili żołnierze z Wojskowej Straży Pożarnej z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz z wojskowej karetki z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy przejeżdżali tamtędy w kolumnie.

Do wypadku skierowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy straży pożarnych, w tym z KP PSP Łańcut, KP PSP Przeworsk, OSP Budy Łańcuckie oraz OSP Korniaktów Północny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pomogli ratownikom w udzialenieu pomocy poszkodowanymi spradzili, czy w pojeździe nia ma innych osób.

Przez kilka godzin, autostrada w kierunku Rzeszowa była zablokowana. 

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

70-latek zlekceważył kwarantannę domową. Grozi mu kara grzywny

70-letni mieszkaniec gminy Radymno zlekceważył zasady kwarantanny domowej i opuścił swoje miejsce zamieszkania. Grozi mu wysoka grzywna.

Podkarpacie

Koronawirus. 7 nowych przypadków, 4 wyzdrowienia na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [4.05.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim potwierdzono łącznie 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 kolejne osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Prace na obwodnicy Łańcuta nie zwalniają tempa

Ponad 14% prac przy robotach drogowych oraz blisko 65% przy robotach mostowych na obwodnicy Łańcuta. Mimo pandemii roboty nie zwalniają tempa.

Podkarpacie

Koronawirus. 6 nowych przypadków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Mamy 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [3.05.2020]

PODKARPACIE. 8 kolejnych osób wyzdrowiało, 1 osoba zmarła.

Podkarpacie

Koronawirus. 8 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [1.05.2020]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych, dziś w województwie podkarpackim potwierdzono 8 nowych zakażenia koronawirusem. 2 kolejne osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Otwarto oferty w przetargu na remont 3 mostów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Rzeszowski oddział GDDKiA otworzył oferty w przetargu na remont trzech mostów w ciągu dróg krajowych nr 9, 73 i 94. Prace remontowe mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.

Podkarpacie

Koronawirus. 1 nowy przypadek, kolejne 6 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [30.04.2020]

PODKARPACIE. 329 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 205 osób wyzdrowiało. 

Reklama