Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Wypadek szybowca w Musikowie. Pilot wydostał się o własnych siłach [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.07.2025 r. / Redakcja

Wypadek szybowca w Musikowie / fot. KP PSP w Stalowej Woli
Wypadek szybowca w Musikowie / fot. KP PSP w Stalowej Woli

PODKARPACIE. O dużym szczęściu może mówić pilot szybowca, który runął na ziemię. Mężczyźnie udało się opuścić maszynę o własnych siłach. O wypadlu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Musików w gminie Radomyśl nad Sanem. Stalowowolscy strażacy otrzymali informację o szybowcu który spadł na łąkę około godz. 18:20. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnych.

Jak ustalono, 37-latek z Rzeszowqa leciał do Zamościa. Podczas awaryjnego lądowania, szybowiec zahaczył o drzewo i spadł na ziemię.

Pilot opuścił rozbity szybowiec o własnych siłach i został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Trwa ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. O zdarzeniu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [22.11.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 377 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejnych 676 osób wyzdrowiało. Ostatniej doby nie odnotowano zgonów w wyniku zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 1000 nowych zakażeń, zmarło 39 osób [19.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 996 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 838 osób wyzdrowiało. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 1200 zakażeń, 24 zgony [18.11.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1176 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 644 osoby wyzdrowiały. 

Podkarpacie

Trwa budowa kolei gondolowej i wieży widokowej nad Soliną

PODKARPACIE. Nad Soliną trwa budowa atrakcji turystycznej, w której już latem przyszłego roku będzie można spędzić bardzo wyjątkowo czas. Polskie Koleje Linowe budują kolej gondolową i wieżę widokową.

Podkarpacie

Podkarpacie gotowe na zimę

PODKARPACIE. O przygotowaniach do okresu zimowego w naszym województwie rozmawiali wczoraj członkowie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Duży wzrost liczby zakażeń i zgonów [17.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 988 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim (najwięcej od 10 kwietnia br.). 

Podkarpacie

Rozbito gang okradający pasażerów pociągów

Zatrzymano siedem osób, które zostały tymczasowo aresztowane.

Podkarpacie

300 laptopów dla uczniów podkarpackich szkół od Asseco

PODKARPACIE. Firma Asseco rusza z akcją charytatywną #AssecoDzieciom, w ramach której ufunduje 300 laptopów. Inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży z terenu Rzeszowa i woj. podkarpackiego.

Reklama