Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Wypadek szybowca w Musikowie. Pilot wydostał się o własnych siłach [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.07.2025 r. / Redakcja

Wypadek szybowca w Musikowie / fot. KP PSP w Stalowej Woli
Wypadek szybowca w Musikowie / fot. KP PSP w Stalowej Woli

PODKARPACIE. O dużym szczęściu może mówić pilot szybowca, który runął na ziemię. Mężczyźnie udało się opuścić maszynę o własnych siłach. O wypadlu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Musików w gminie Radomyśl nad Sanem. Stalowowolscy strażacy otrzymali informację o szybowcu który spadł na łąkę około godz. 18:20. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnych.

Jak ustalono, 37-latek z Rzeszowqa leciał do Zamościa. Podczas awaryjnego lądowania, szybowiec zahaczył o drzewo i spadł na ziemię.

Pilot opuścił rozbity szybowiec o własnych siłach i został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Trwa ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. O zdarzeniu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

17 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zero zgonów [11.06.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [10.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 15 osób.

Podkarpacie

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych

PODKARPACIE. 28-letni mieszkaniec Ropczyc, został ukarany mandatem, za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 30 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarły 2 osoby [8.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [7.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Wypadek w Bieszczadach. Awionetka uderzyła w drzewo. 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godz. 17:30 w Żernicy Wyżnej w Bieszczadach. Awionetka podczas lądowania uderzyła w drzewo. Trzy osoby zostały ranne.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie najdłuższy w Europie tor testowy dla kolei magnetycznej

PODKARPACIE. W Nowej Sarzynie na Podkarpaciu, powstanie 750-metrowy tor, na którym będzie testowana nowoczesna technologia magrail. Będzie to najdłuższy tego typu tor w Europie. Prace rozpoczną się jeszcze latem tego roku.

Reklama