Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Wypadek w Bieszczadach. Awionetka uderzyła w drzewo. 3 osoby ranne

Dodano:

fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko
PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godz. 17:30 w Żernicy Wyżnej w Bieszczadach. Awionetka podczas lądowania uderzyła w drzewo. Trzy osoby zostały ranne.

Wypadek miał miejsce w rejonie szybowiska w Żernicy Wyżnej. Awionetką Cessna 172 leciało trzy osoby – 42-letni pilot z Pruszkowa, instruktor aeroklubu warszawskiego oraz dwójka 37-latków z Warszawy. Był to lot szkoleniowy.

Samolot wystartował z lotniska w Weremieniu. Podczas próby podejścia do lądowania, awionetka uderzyła w drzewo i spadła na ziemię z dużej wysokości. Pilot i pasażerowie trafili do szpitala. 42-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta, których obrażenia były najpoważniejsze, zostali w szpitalu. Drugi z pasażerów, po uzyskaniu pomocy medycznej, został zwolniony do domu.

Dokładne okoliczności wypadku będzie wyjaśniać specjalna komisja lotnicza.

 
Źródło: KPP Lesko
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 32 zakażenia, 8 zgonów [26.05.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 15 zakażeń, 1 zgon [25.05.2021]

PODKARPACIE.  Województwo podkarpackie znalazło się na ostatnim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło u nas 15 nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. Mała liczba zakażeń w kraju i na Podkarpaciu

PODKARPACIE. „Mamy 559 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. To najniższa dzienna liczba nowych przypadków od 8 miesięcy.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 44 zakażenia, 7 zgonów [21.05.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [20.05.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 41 zakażeń, 13 zgonów [19.05.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [18.05.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Województwo podkarpackie znalazło się na przedostatnim miejscu pod względem liczby nowych przypadków.

Podkarpacie

20 maja na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe

PODKARPACIE. W czwartek, 20 maja br. na terenie województwa podkarpackiego - w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia pk. „RENEGADE/SAREX 21” - uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Reklama