Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Wzrasta liczba klubów sportowych na Podkarpaciu. Piłka nożna wciąż króluje

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Liczba klubów sportowych w województwie podkarpackim pozostaje w ostatnich latach na zbliżonym poziomie, podobnie jak i liczba ich członków. Wśród ćwiczących przeważają mężczyźni, a najczęściej uprawianą dyscypliną jest piłka nożna.

W 2018 roku na Podkarpaciu było 1345 klubów sportowych, w których działało łącznie 2248 sekcji. Kluby liczyły 71242 członków, a łącznie ćwiczyło w nich 76443 osoby.

Większość ćwiczących to byli mężczyźni. Wśród wszystkich ćwiczących 68,9% stanowiła młodzież do 18 lat. Nad ćwiczącymi pieczę sprawowało 4039 członków kadry szkoleniowej (trenerów, instruktorów i innych osób prowadzących zajęcia sportowe).

Najwięcej osób wybrało piłkę nożną (łącznie z piłką halową i plażową) – 43189 ćwiczących. Na drugim miejscu uplasowali się ćwiczący piłkę siatkową łącznie z plażową – 6541 osób. Lekkoatletykę ćwiczyły 2752 osoby. Na Podkarpaciu w 2018 roku 3616 osób ćwiczyło pływanie.

W 2018 roku na Podkarpaciu nieznacznie wzrosła liczba klubów sportowych (o 21 jednostek) w porównaniu z 2016 rokiem. W tym samym czasie wzrosła liczba ich członków (o 24 osoby), natomiast zmalała liczba ćwiczących (o 925 osób).
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, z związku z burzami jakie prognozowane są na Podkarpaciu. Alert dotyczy 22 powiatów.

Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 18 do 26 kwietnia 2024 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się wiosenna akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów

PODKARPACIE. 54 mln zł będzie kosztowała rozbudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Czudec – Zaborów. Inwestycję zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Budimex. Prace trwać będą 2,5 roku. 

Podkarpacie

Alert IMGW! W środę silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Wypadek w Białobrzegach. Dwie osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w piątek w Białobrzegach, w powiecie łańcuckim. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW871 w Grębowie. Nie żyje 24-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dziś rano w Grębowie. 24-letni kierowca volkswagena zderzył się z pojazdem ciężarowym. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

W środę kolejne protesty rolników. Lista utrudnień na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Na środę, 20 marca rolnicy zapowiedzieli kolejną falę protestów. W związku z tym w wielu miejscach na drogach Podkarpacia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Policja opublikowała listę miejsc, w których planowane są...

Podkarpacie

Nowi konsultanci wojewódzcy w dziedzinach kardiologii i geriatrii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję konsultantów w dziadzinach kardiologii i geriatrii.

Reklama