Rzeszów - Czwartek, 13.11.2025
Reklama

Zakończyła się kwarantanna Polaków, którzy przylecieli z Włoch do Rzeszowa

Dodano: 23.04.2020 r.

fot. PLL LOT
fot. PLL LOT
PODKARPACIE. Zakończyła się kwarantanna zbiorowa osób, które po powrocie z Włoch do Polski, zostały skierowane do ośrodka wypoczynkowego w Solinie.

7 kwietnia z Mediolanu i Rzymu do Rzeszowa samolotem LOT przyleciała 94-osobowa grupa Polaków. Zgodnie z decyzją służb sanitarnych, pasażerowie zostali przewiezieni do ośrodka wypoczynkowego „Rewita” w Solinie, gdzie wszyscy zostali poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. 22 kwietnia czas kwarantanny dobiegł końca i wszystkie osoby mogły opuścić ośrodek.

„Pragniemy poinformować, że wszyscy kończący kwarantannę powrócą dziś do swoich domów i że u żadnej z tych osób nie wystąpiły objawy związane z Covid-19.” – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Cała operacja przygotowywana była w ścisłej współpracy pomiędzy Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Obrony Narodowej, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Zdrowia i PLL Lot.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pożar w sortowni śmieci pod Jasłem

PODKARPACIE. Przez 6 godzin gaszono pożar hali w sortowni śmieci w Wolicy. W akcji udział wzięło 28 zastępów straży pożarnej. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Podkarpacie

Pędził autostradą A4 blisko 250 km/h. Był pod wpływem

PODKARPACIE. 23-letni kierowca bmw jechał łańcuckim odcinkiem autostrady A4 blisko 250 km/h. Co więcej, mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu i prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 1200 ozdrowieńców. Nowe zakażenia i zgony [23.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 540 mieszkańców Podkarpacia. Kolejne 1209 osób wyzdrowiało, 13 zmarło.  

Podkarpacie

Budowa 400-metrowego mostu na Sanie prawie na półmetku

PODKARPACIE. Postępują prace przy budowie nowego mostu na rzece San, który powstaje w ramach budowy odcinka S19 Zdziary – Rudnik nad Sanem. Zaawansowanie prac wynosi obecnie ok. 40 %. Cała inwestycja ma...

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w powiecie stalowowolskim. Nie żyje 48-letni pieszy

PODKARPACIE. Do wypadku doszło Rzeczycy Okrągłej. Kierujący samochodem osobowym śmiertelnie potrącił pieszego.

Podkarpacie

W Tyczynie powstaje mural autorstwa Rafała Roskowińskigo, pioniera street art'u w Polsce

TYCZYN. Wielkoformatowe dzieło upamiętni piosenkarkę Katarzynę Sobaczyk, która urodziła się w Tyczynie.
 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 800 zakażeń. Duża liczba wyzdrowień i zgonów [20.11.2020]

PODKARPACIE. 840 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 1 279 osób, zmarło 53 osoby.

Podkarpacie

Nowe ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

PODKAPRACIE. Jak informuje sanepid, obecnie na terenie województwa podkarpackiego występuje siedem ognisk koronawirusa. Największe to DPS w miejscowości Ruda w gminie Sędziszów Małopolski.

Reklama