Reklama

Aktualności Podkarpacie

Zanieczyszczenie wody przepływającej przez zaporę w Sieniawie

Dodano: 12.09.2019

Zanieczyszczenie wody przepływającej przez zaporę w Sieniawie - Aktualności Podkarpacie

fot. RZGW Rzeszów

PODKARPACIE. W trakcie prac malarskich przy barierach drogowych do zbiornika wody dostała się farba. Wody Polskie informują, że sytuacja jest już opanowana.

Na miejsce zdarzenia przybyły łącznie cztery jednostki strażackie: Jednostka Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego PSP w Krośnie oraz trzy zastępy Ochotniczej Straże Pożarne z Rymanowa, Posady Dolnej i Sieniawy. Okazało się, że w godzinach porannych pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie stwierdzili, że woda przy zaporze w Sieniawie została zanieczyszczony niezidentyfikowaną substancją.

„Na miejscu ustalono, że jest to farba, którą były malowane bariery ochronne przy drodze wojewódzkiej przebiegającej po koronie zapory. Pracownicy Wód Polskich natychmiast powiadomili o tym fakcie przedstawicieli Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich - na zlecenie których wykonywano prace malarskie przy barierach drogowych. Sytuacja została zgłoszona również do krośnieńskiego MPGK, gdyż w korpusie zapory usytuowane jest ujęcie wody dla miasta Krosna, Rymanowa oraz Sieniawy” – informuje Krzysztof Gwizdak kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.REKLAMA

Strażacy w pierwszej kolejności zajęli się ograniczeniem rozprzestrzeniania się farby. Następnie zebrali około 30 litrów odseparowanych zanieczyszczeń, które zostały przekazane do utylizacji. Cała akcja zakończyła się po godzinie 12.00. Obecnie Wody Polskie i MPGK zajmują się monitorowaniem ujęcia wody. Wykonano również badania pobranych próbek, aby jednoznacznie stwierdzić, że zanieczyszczenia nie dostały się do komory ujęciowej dla rzeki Wisłok, która wpływa do miejscowości Besko.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Otwarto obwodnice Kolbuszowej - Aktualności Podkarpacie

Otwarto obwodnice Kolbuszowej

PODKARPACIE. Oficjalne otwarcie obwodnicy odbyło się 6 grudnia. ...

Zderzenie dwóch samochodów. Do szpitala trafiło 8-miesięczne dziecko - Aktualności Podkarpacie

Zderzenie dwóch samochodów. Do szpitala trafiło 8-miesięczne dziecko

PODKARPACIE. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca citroenem uderzyła w tył jadacego przed nią samochodu marki renault master. ...

Od 6 grudnia obowiązkowa „jazda na suwak” i „korytarz życia” - Aktualności Podkarpacie

Od 6 grudnia obowiązkowa „jazda na suwak” i „korytarz życia”

PODKARPACIE, POLSKA. 6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka bł...

Andrzej Duda odwiedzi Podkarpacie. Prezydent RP złoży wizytę w Brzozowie i Dubiecku - Aktualności Podkarpacie

Andrzej Duda odwiedzi Podkarpacie. Prezydent RP złoży wizytę w Brzozowie i Dubiecku

PODKARPACIE. 9 grudnia 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi województwo podkarpackie. ...

Bieszczadzki Oddział SG rozbił 14 os. grupę przestępczą. Na jej czele stała 50-latka - Aktualności Podkarpacie

Bieszczadzki Oddział SG rozbił 14 os. grupę przestępczą. Na jej czele stała 50-latka

PODKARPACIE. Rozpracowanie szajki trwało ponad dwa lata. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem